به گزارش خزر، جمیل حق پرست در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک میلیون و 200 هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: 47 درصد مردم گیلان بیمه تامین اجتماعی هستند. وی با بیان اینکه 8 هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند، گفت: […]

به گزارش خزر، جمیل حق پرست در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک میلیون و 200 هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: 47 درصد مردم گیلان بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه 8 هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند، گفت: همچنین یک هزار و 60 نفر از مددجویان کمیته امداد استان و بیش از 2 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار بهزیستی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اضافه کرد: در حال حاضر 405 هزار نفر بیمه شده اصلی، توافقی و خاص تحت پوشش تامین اجتماعی استان گیلان قرار دارند.

این مقام مسئول، با اشاره به ارائه خدمات درمانی مستقیم و غیر مستقیم تامین اجتماعی استان به بیمه شدگان، افزود: خوشبختانه فرهنگ‌ بیمه‌ای به ‌طور شایسته در جامعه‌ امروز نهادینه نشده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی مناسبی در سازمان تامین اجتماعی استان شکل گرفته است، یادآور شد: در اجرای طرح کرامت رضوی امسال یک هزار و 280 نفر از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی استان برای نخستین   بار به مشهد مقدس اعزام شدند.

حق پرست، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر، خاطرنشان کرد: اشاعه فرهنگ انقلاب به نسل جوان با استفاده از ظرفیت این ایام دارای اهمیت است لذا انعکاس عملکردها و فعالیت ها به جامعه هدف و اشاعه امید در بین مخاطبین در دهه فجر ضروری است.