به گزارش خزر، دیروز بود که دادستان رشت خبر از بازداشت یکی دیگر از مدیران استان داد. وی با اشاره به اینکه تا تکمیل پرونده و طی شدن مراحل دادرسی و اثبات جرائم ارتکابی، نام مدیر دولتی اعلام نمی‌شود، گفته بود: این مدیر اقتصادی دولتی به اتهام اختلاس و تضییع حقوق دولتی دستگیر شده است. […]

به گزارش خزر، دیروز بود که دادستان رشت خبر از بازداشت یکی دیگر از مدیران استان داد. وی با اشاره به اینکه تا تکمیل پرونده و طی شدن مراحل دادرسی و اثبات جرائم ارتکابی، نام مدیر دولتی اعلام نمی‌شود، گفته بود: این مدیر اقتصادی دولتی به اتهام اختلاس و تضییع حقوق دولتی دستگیر شده است.

دستگیری این مدیر دولتی در حالی صورت می گیرد که پیش تر و پس از آخرین مورد از بازداشت یکی دیگر از مدیران، استاندار گیلان به همراه تیمی از مسئولین استانداری در اداره تحت تصدی مدیر بازداشتی حاضر شده و اظهارات معناداری را بر زبان رانده بود. حرکت معناداری که برخی رسانه ها آن را نوعی حمایت استاندار از مدیر بازداشتی دانسته و البته در خصوص علت این حمایت هم حدس و گمان هایی منتشر شد.

در هر حال یازداشت یکی دیگر از مدیران و مسئولین دولتی نشان داد که دادگستری استان گیلان متاثر از این حرکت استاندار گیلان نخواهد شد و عملاً هیچ مسئولی نمی تواند در ضورت داشتن مفسده های مالی، برای خود حاشیه امن مادام العمر تصور کند. مضافاً بر اینکه رئیس کل دادگستری گیلان هم در نشست شورای قضایی استان ضمن تاکید بر اینکه رسیدگی دقیق و سریع پرونده های مهم از جمله مفاسد اقتصادی و به نتیجه رساندن آنها، موجب احساس امنیت بیشتر مردم می شود، گفته بود: حمایت مسئولان ارشد از مدیران دستگاه ها نیز باید در چارچوب قانون باشد و شایسته نیست از مدیری که حداقل در معرض اتهام و واجد پرونده جزایی در دستگاه قضایی است، یک طرفه حمایت شود و اتفاقاً باید از رسیدگی به اتهامات در جهت رفع سوء جریانات اداری، اصلاح امور و شفافیت و نیز خدمت بهتر به مردم حمایت شود.

اگرچه دادگستری گیلان در حال ایفای وظایف خود در مقابله با مفاسد اقتصادی است و متاثر از فشارهای بیرونی نخواهد بود اما به نظر می رسد توزیع سبد حمایتی استاندار گیلان هم در بین مدیران متوازن نیست. در بهترین حالت باید گفت حمایت ها نه بر اساس نوع و میزان اتهام وارده بلکه بر اساس درجه همراهی در فعالیت های سیاسی و حزبی شامل حال مدیران دولتی می شود. چه بسا مدیری که با اتهام مالی بسیار بالا بازداشت شده اما به دلیل حضور مستمر در مراسمات جریان های اصلاح طلبی و وانمود کردن خود به عنوان یک اصلاح طلب دو آتشه، حداقل تا پایان زمان دادرسی در سمت خود به عنوان مدیر باقی مانده و از این به بعد سعی می کند راه قبل را با دقت و وسواس بیشتری ادامه دهد! هیچ فرقی هم نمی کند مردم از اقدامات قضایی در برخورد با مدیران متخلف خوششان بیاید یا نیاید، حتی مهم هم نیست مدیری که اساساً باید کار فرهنگی کند، از پست مدیریتی به عنوان ابزاری برای فعالیت های حزبی و جناحی استفاده نماید، مهم بلکه تعظیم و کرنش در زمان مناسب برای جلب حمایت در موارد مطلوب است.

شاید اگر مدیر بازداشتی اخیر هم حضور پررنگ تری در میتینگ های سیاسی اصلاح طلبان داشت و مانند بعضی در سخت ترین روزهای انتخابات به جای کمک به جریان اعتدال و اصلاحات، از کشوری دیگر برای پیروزی اصلاح طلبان دعا می کرد، فردا استاندار گیلان در حمایت از او رنج سفر به اداره تحت تصدی اش را به جان می خرید!