به گزارش خزر، چندی پیش بود که وزیر راه و شهرسازی در ابلاغی دستور منع حضور کارمندان ۹ دستگاه در نظام مهندسی ساختمان صادر کرد. طبق این دستور، از این پس مهندسانی که در وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شوراهای شهر و روستا، شهرداری‌ها، سازمان ثبت اسناد و […]

به گزارش خزر، چندی پیش بود که وزیر راه و شهرسازی در ابلاغی دستور منع حضور کارمندان ۹ دستگاه در نظام مهندسی ساختمان صادر کرد. طبق این دستور، از این پس مهندسانی که در وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شوراهای شهر و روستا، شهرداری‌ها، سازمان ثبت اسناد و املاک و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی اشتغال دارند، لازم است بین کار دولتی و کار در سازمان نظام مهندسی ساختمان یکی را انتخاب کنند.

اگرچه این ابلاغ آخوندی با واکنش های فراوانی در فضای مجازی روبرو شد اما شعبانعلی خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین ضمن حمایت از تصمیم وزیر، آن را بسیار خوب داست و گفت: به زودی پروانه نظام مهندسی خود را تودیع خواهم کرد.

گفتنی است پیش تر هم وزیر راه و شهرسازی در بخش نامه ای ممنوعیت سازمان نظام مهندسی ساختمان از برداشت پنج درصد از حقوق مهندسان را اعلام کرده بود.