به گزارش خزر و به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص سرنوشت گرانی بنزین در سال 97، اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق بودجه بند الحاقی مصوب شد که بر اساس آن دولت مجاز به افزایش قیمت هیچ کالایی در سال آینده نیست، این بند الحاقی شامل حال حامل های انرژی نیز […]

به گزارش خزر و به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص سرنوشت گرانی بنزین در سال 97، اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق بودجه بند الحاقی مصوب شد که بر اساس آن دولت مجاز به افزایش قیمت هیچ کالایی در سال آینده نیست، این بند الحاقی شامل حال حامل های انرژی نیز می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در سنوات گذشته مجاز بود قیمت بنزین و دیگر حامل های انرژی را افزایش دهد که به هر دلیلی این کار را انجام نداد، در سال های گذشته دلایلی برای عدم افزایش قیمت ارائه می کرد که از نگاه دولت یک مرتبه آن دلایل برطرف شده اما از نظر نمایندگان آن معضلات حل نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه شخصا با گرانی بنزین مخالف نیست، توضیح داد: این کار باید انجام شود و مردم بدانند اگر قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا نکند، از جادی دیگر از جیبشان برداشته می شود.

وی بیان داشت: اما با روند افزایش 50 درصدی در طول یکسال مخالف هستیم، این کار کاملا اشتباه از و با این مدل افزایش قیمت مخالف هستیم، به همین جهت در کمیسیون تلفیق هرگونه افزایش قیمت در سال 97 را ممنوع کرده ایم.

این نماینده مجلس با اشاره به مذاکرات کمیسیون تلفیق بودجه با دولت، گفت: در جلسات به دولت گفتیم که افزایش قیمت را با شیب ملایم در لایحه بودجه لحاظ کند، اما آنها گفتند یا افزایش 50 درصدی یا هیچ افزایشی نمی دهیم، ما هم به گزینه دوم رای دادیم.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تا اینجای کار نمایندگان هر گونه افزایش در سال آینده مخالفت کرده اند، گفت: اگر دولت بخواهد، قیمت ها را از جمله قیمت بنزین را با شیب ملایم افزایش دهد با آن موافقت خواهیم کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، بااشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه کل کشور دولت مجاز به افزایش قمیت حامل های انرژی با شیب ملایم است، اظهار داشت: اگرپیشنهادی مبنی بر افزایش قیمت با شیب ملایم بین 5 تا 10 درصد ارائه شود، کسی مخالفت نمی کند، اما 50 درصد گرانی با هر عقلی در مغایرت است.