به گزارش خزر، مهندس علیرضا شعبان‌نژاد در گفت‌و‌گویی گفت: با توجه به سال کم آبی که برای کشت برنج در گیلان در پیش داریم ،تقوم زراعی را مجددا ارزیابی خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه 97درصد برنامه‌های تقویم زراعی در سال گذشته در گیلان اجرایی شد، افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده در خصوص […]

به گزارش خزر، مهندس علیرضا شعبان‌نژاد در گفت‌و‌گویی گفت: با توجه به سال کم آبی که برای کشت برنج در گیلان در پیش داریم ،تقوم زراعی را مجددا ارزیابی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه 97درصد برنامه‌های تقویم زراعی در سال گذشته در گیلان اجرایی شد، افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده در خصوص احتمال بارش های کم،برنامه داریم زمان کشت تولید برنج را در گیلان کم کنیم.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه 5سال قبل در استان گیلان اولین کشاورز که نشاء را شروع می کرد با آخرین کشاورز که برای انجام نشاء وارد شالیزار می‌شد،47روز فاصله داشت، خاطر نشان کرد: با تلاش‌های مستمر این فاصله را به 25 روز رسانده‌ایم.

وی تصریح‌ کرد: امسال برنامه ریزی شده است، این فاصله نشاء را بین کشاورزان به 23 روز برسانیم.

رییس سازمان جهادکشاروزی گیلان گفت: حتی اگر یک روز فاصله نشاء بین اولین کشاورز و آخرین کشاورز کاهش یابد،در مصرف آب تولید این محصول صرفه‌جویی موثری انجام خواهد شد.