به گزارش خزر، ظهر چهارشنبه دو واحد تجاری واقع در جاده رشت به انزلی طعمه حریق شد که با تلاش سه‌ساعته آتش‌نشانانی از شهرهای رشت، انزلی و خمام این آتش‌سوزی به پایان برسد. در همین راستا فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، اظهار داشت: چهارشنبه […]

به گزارش خزر، ظهر چهارشنبه دو واحد تجاری واقع در جاده رشت به انزلی طعمه حریق شد که با تلاش سه‌ساعته آتش‌نشانانی از شهرهای رشت، انزلی و خمام این آتش‌سوزی به پایان برسد.

در همین راستا فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، اظهار داشت: چهارشنبه گذشته شاهد آتش‌سوزی در واحد تجاری هپی لند واقع در جاده رشت به انزلی بودیم که آتش‌نشانانی از رشت، انزلی و خمام پس از 3 ساعت درگیری موفق به اطفای حریق شده و آتش‌سوزی خوشبختانه مهار شد.

وی ادامه داد: 60 آتش‌نشان، افسر ارشد و مسئولین ارشد مدیریت شهری و حتی سازمان عمران در کنترل این آتش نقش داشتند. حتی سازمان عمران امکانات لجستیکی خود را نیز در اختیار قرار داد تا به این موضوع کمک شود.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر رشت با بیان اینکه خوشبختانه آسیب جدی به کارکنان این واحد تولیدی وارد نشد، گفت: دود حاصل از حریق متأسفانه موجب مشکلاتی جزئی برای کارکنان شد اما آسیب جدی در این خصوص وجود نداشت که جا دارد از نیروی انتظامی، پلیس‌راه، اورژانس، اداره گاز و اداره برق نیز که همانند سایر دستگاه‌ها در این قضیه کمک‌رسان بودند تشکر نمود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی کلان‌شهر رشت اضافه کرد: امیدواریم در ماه‌های باقی‌مانده سال 96 و در سال 97 روند تکمیل و بهره‌برداری از ایستگاه‌های آتش‌نشانی ادامه یابد تا حلقه امینت برای شهروندان کامل‌تر گردد.

شیرزاد با بیان اینکه در حال حاضر شهر رشت مجهز به 13 ایستگاه آتش‌نشانی است، اظهار داشت: به‌زودی شاهد افتتاح دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر خواهیم بود تا در مسیرهای بلوار خرمشهر و بلوار دیلمان مسیر رسیدن به حریق کوتاه‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه در میدان جهاد ایستگاه آتش‌نشانی وجود ندارد اظهار امیدواری کرد تا با ایجاد ایستگاه در این مسیر در آینده مسیر دسترسی به حریق کوتاه‌تر گردد.

سخنگوی شورای شهر رشت همچنین در پایان با بیان اینکه تلاش آتش‌نشانان شهر باران در اطفای حریق مثال‌زدنی بود، از شهروندان خواست با جدی گرفتن نکات ایمنی برای امنیت بیشتر شهر و شهروندان قدم بردارند تا دیگر شاهد اتفاقاتی چون حریق در سطح شهر رشت نباشیم.