به گزارش خزر، علیرضا شعبان‌نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عصر امروز چهارشنبه درهمایش تجلیل از تولید کنندگان بر‌تر بخش کشاورزی که با حضور استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان در حال برگزرای است، گفت: بخش کشاورزی گیلان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است. شعبان‌نژاد افزود: تقویت تولیدکنندگان از اولویت‌های کاری بخش کشاورزی است.رییس سازمان […]

به گزارش خزر، علیرضا شعبان‌نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عصر امروز چهارشنبه درهمایش تجلیل از تولید کنندگان بر‌تر بخش کشاورزی که با حضور استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان در حال برگزرای است، گفت: بخش کشاورزی گیلان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

شعبان‌نژاد افزود: تقویت تولیدکنندگان از اولویت‌های کاری بخش کشاورزی است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه با امکانات موجود می‌توان سطح عملکرد تولید برنج را در گیلان بالا برد و باید از یافته‌های علمی و توسعه مکانیزاسیون در این خصوص بهره ببریم، ادامه داد: کشاورزان بر‌تر قهرمانان ملی هستند و امروز از برخی از این عزیزان در استان تجلیل خواهیم کرد.

چاره‌ای جز بالابردن بهره وری در کشاوزری خرده مالکی گیلان نیست
او با اشاره به اینکه کشاوزری گیلان خرده مالکی است و چاره‌ای جز بالابردن بهره وری تولید محصولات را نداریم، تصریح کرد: تجهیز و نوسازی می‌تواند در ارتقای این بهره وری به ما کمک کند.
شعبان‌نژاد تولید محصولات موثر و کاهش رنج تولید برنج را از دیگر دستاوردهای توسعه و گسترش یکپارچه سازی در شالیزار‌ها دانست و گفت: تولید چند محصولی می‌تواند وضعیت کشاورزان را بهبود ببخشد و همواره اقدامات مختلفی برای تحقق این امر در بخش کشاورزی گیلان انجام می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید بخش کشاورزی گیلان اختصاص یافته است، تصریح کرد: تشویق جوانان روستایی برای ماندگاری در روستا‌ها از دستاوردهای مهم اختصاص اعتبار به بخش رونق تولید در بخش کشاورزی است.

کشاورزی گیلان به سمت یکپارچه سازی می‌رود
شعبان‌نژاد گفت: کشاورزی گیلان به سمت یکپارچه سازی می‌رود و مکانیزه شدن اگر چه موجب از بین رفتن برخی از مشاغل می‌شود اما ما برنامه‌های مختلفی را برای جایگزین کردن مشاغل جدید داریم.

رفع معضل کود در دولت تدبیر و امید
او به رفع معضل اصلی کود در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۱ رقم کود در انبار‌ها موجود است و کشاورزان با استفاده از راهنمای کار‌شناسان بخش کشاورزی به متقاضیان پس از آزمایش خاک کود لازم را ارائه می‌دهند.

رقم سود بانکی در بخش کشاورزی یک رقمی شود
شعبان‌نژاد افزود: برای رونق تولید محصولات کشاورزی خط‌های اعتباری متنوعی به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است وانتظار داریم رقم سود بانکی در بخش کشاورزی یک رقمی شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، کشاورزی را موتور محرکه سایر بخش‌های اقتصادی دانست و گفت: کشاورزی موجب رونق بخش گردشگری نیز می‌شود زیرا این مزارع کشاورزی زیبا هستند که جذب گردشگر به گیلان را رونق می‌بخشند.
او افزود: هر گردشگر در گیلان مشتری مهم محصولات کشاورزی ما محسوب می‌شود.

ویلاسازی توسعه گردشگری نیست
شعبان‌نژاد با اشاره به اینکه ویلا سازی توسعه گردشگری نیست بلکه باید با رونق بخش کشاورزی بوم گردی و گردشگری گیلان را تقویت کنیم، تصریح کرد: تولید برنج از ۲میلیون و ۵۰۰هزار تن برنج، علیرغم تغییر کاربری‌ها از سال ۹۲ به ۳میلیون تن در سال جاری رسیده است.
اوخاطر نشان کرد: در کنار به کارگیری دانش آموختگان بخش کشاورزی علاقمند هستیم فعالیت‌های کشاورزان را به خودشان واگذار کنیم هر روز بخش‌های تصدی‌گری بیش از گذشته به مردم واگذار می‌شود.

برای توسعه بخش کشاورزی در کشور پول موجود است
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: تجهیز و یکپارچه سازی در ۸هزار هکتار دیگر از شالیزارهای گیلان آغاز شده است و اعتقاد دارم برای توسعه بخش کشاورزی در کشور پول موجود است به شرطی که برنامه درست ارائه شود.

ثابت ماندن قیمت نهاده‌های کشاورزی یکی از حمایت‌های مهم دولت است
او ثابت ماندن قیمت نهاده‌های بخش کشاورزی را یکی از حمایت‌های مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: ثابت ماندن قیمت نهاده‌ها موجب امیدواری و نشاط کشاورزان شده است و امید می‌رود، این حمایت‌ها پایدار بماند.