به گزارش خزر، در پی انتشار ویدئویی از وزیرجهادکشاورزی که در آن خطاب به یک کشاورز خوردن سبوس تجویزشده بود! مدیرکل جهادکشاورزی استان گیلان توضیحاتی را در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین ارائه نمود. علیرضا شعبان نژاد بابیان اینکه یکی از محل‌های مورد بازدید وزیر جهادکشاورزی در سفر پنجشنبه گذشته به گیلان کارخانه گیل تاز در […]

به گزارش خزر، در پی انتشار ویدئویی از وزیرجهادکشاورزی که در آن خطاب به یک کشاورز خوردن سبوس تجویزشده بود! مدیرکل جهادکشاورزی استان گیلان توضیحاتی را در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین ارائه نمود. علیرضا شعبان نژاد بابیان اینکه یکی از محل‌های مورد بازدید وزیر جهادکشاورزی در سفر پنجشنبه گذشته به گیلان کارخانه گیل تاز در چاف و چمخاله لنگرود بود. گفت: هدف بازدید از این کارخانه به این دلیل بود که کارخانه علاوه بر تولید برنج یک محصول جدید تحت عنوان سبوس فرآوری می‌کند که با مجوز وزارت بهداشت و استاندارد به بازار ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: آقای فدایی به‌عنوان مدیر این کارخانه نیز در خصوص محصول سبوس برنج توضیحاتی همانند بحث نشاط آور بودن سبوس برنج، خوش‌اخلاقی و کاهش استرس و… را مطرح نمود و پیشنهاد خرید این محصول توسط دستگاه‌های دولتی را برای توزیع میان کارکنان ارائه داد.

مدیرکل جهادکشاورزی اضافه کرد: برنج استفاده‌شده معمولاً برنج سفید است که خاصیت برنج قهوه‌ای را ندارد. بر روی بسته این سبوس نیز نوشته‌شده است که همراه با ماست یا سالاد می‌توان از آن استفاده کرد یا هنگام دم کردن برنج یک قاشق از آن را اضافه کرد تا خاصیت اصلی برنج بازگردد. عموماً ما آن چیزی را که استفاده می‌کنیم نشاسته است درحالی‌که بسیاری از کشورها لایه آخری را حفظ کرده و برنج قهوه‌ای را ارائه می‌کنند.

شعبان نژاد تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی نیز بابت حالت استرسی و تند بودن کشاورز معترض گفت تا کمی از آن سبوس‌ها به وی بدهند تا استرس او کم شود. تمام بحث همین بود، نه چیز دیگری. حال عده‌ای بدون تقدم و تأخر ویدئویی کوتاه را منتشر کردند و وزیر جهادکشاورزی، دولت و… را هدف گرفته‌اند. بین سبوسی فرآوری شده برنج که جزو موادغذایی است با سبوسی که برای خوراک دام استفاده می‌شود تفاوت بسیاری است که در اینجا موضوع مغفول مانده است.