به گزارش خزر، صبح امروز علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفری یک‌روزه به دعوت مجمع نمایندگان استان گیلان و به منظور حضور در شورای اداری استان، نشست بزرگداشت روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه و گفتگوی زنده تلویزیونی وارد گیلان شد. این در شرایطی است که از سه روز قبل اطلاع‌رسانی […]

به گزارش خزر، صبح امروز علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفری یک‌روزه به دعوت مجمع نمایندگان استان گیلان و به منظور حضور در شورای اداری استان، نشست بزرگداشت روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه و گفتگوی زنده تلویزیونی وارد گیلان شد.

این در شرایطی است که از سه روز قبل اطلاع‌رسانی این مراسم به خبرنگاران توسط روابط عمومی استانداری گیلان صورت پذیرفته و حتی پیش بینی های حفاظتی مانند بررسی اقلامی مثل دوربین و تلفن همراه و … که قرار بوده خبرنگاران با خود به داخل نشست ببرند، توسط تیم حفاظت رئیس مجلس طی دیروز و امروز صورت پذیرفته بود. با این حال برخوردهای ناپسند، پرت کردن کیف دوربین‌های عکاسان خبری، بی‌احترامی و ممانعت از ورود گوشی‌های همراه و تبلت که قبلا توسط همین تیم حفاظت مورد بررسی قرار گرفته بود، موجب شد تا عکاسان خبری و برخی خبرنگاران در اقدامی مشترک حضور در این مراسم را به دلیل رفتارهای دور از شأن با آنان توسط تیم حفاظت تحریم نمایند.

قابل تامل آن که برای لحظاتی حتی از حضور شهردار رشت که می بایست در این نشست به ارائه گزارش بپردازد، جلوگیری شد! البته از حضور عکاس روابط عمومی استانداری و برخی مسئولین و مدیران استانداری هم به این جلسه ممانعت به عمل آمد!

گفتنیست در سفر گذشته رییس مجلس به گیلان نیز تیم حفاظت وی اقدامات مشابهی را صورت داده بودند که با صبوری خبرنگاران و عکاسان موضوع به‌نوعی رفع‌ورجوع شد اما این بار خبرنگاران برای حفظ احترام خود، محل استانداری گیلان را ترک نمودند.

در پایان از مسئولینی که خواستار حضور خبرنگاران در چنین مراسماتی می شوند، درخواست می شود قبل از دعوت خبرنگاران، تمامی جوانب لازم را مدنظر قرار داده تا از بروز اتفاقات این چنینی جلوگیری شود.