به گزارش خزر، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب استان، اظهار کرد: کتاب نقش بسیار پر رنگی در جامعه برای ارتقای سطح فرهنگی مردم آن دارد به ‌همین خاطر مردم نیز باید قدردان همیشگی کتاب باشند. وی تصریح کرد: کسانی که دارای اندیشه متعالی، فکر باز […]

به گزارش خزر، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب استان، اظهار کرد: کتاب نقش بسیار پر رنگی در جامعه برای ارتقای سطح فرهنگی مردم آن دارد به ‌همین خاطر مردم نیز باید قدردان همیشگی کتاب باشند.

وی تصریح کرد: کسانی که دارای اندیشه متعالی، فکر باز و بینش فرهنگی هستند دنبال کتاب‌های ارزشمند هستند چنانچه بزرگان نیز همواره در این مسیر قدم گذاشته‌اند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: جامعه‌ای که رشد نداشته باشد دنبال کتاب و کتابخوانی نمی‌رود و مردم آن به ‌تدریج از علم دور افتاده و به ‌سمت نابودی و اضمحلال می‌روند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: توصیه همیشگی بنده به مردم و به تمام اهل کتاب این است که همواره دنبال کتاب باشند و از آن برای بالا بردن و تعالی سطح اندیشه خود استفاده کنند.

وی به ذکر خاطره‌ای پرداخت و افزود: یکی از بزرگانی که در کشور هند زندگی می‌کرد سال‌ها به‌ دنبال کتابی بود و بعد که فهمید در کشوری دور موجود است رنج سفر را به‌ خاطر آن کتاب تحمل کرد.

نماینده ولی ‌فقیه در استان گیلان عنوان کرد: این فرد تنها به ‌خاطر اینکه به آن کتاب برسد طی سفر به آن کشور مدت دو سال به خدمتگزاری صاحب آن تن داد تا بتواند از چشمه جوشان آن کتاب بهره گیرد.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کسانی که اهل کتاب هستند حتی حاضرند بزرگترین و سخت‌ترین مشقات را تحمل کنند تا جایی‌که حتی حاضرند از زندگی راحت خود نیز بگذرند.

وی تصریح کرد: در گذشته که امکانات به این گونه نبود با تمام آن مشکلات فراوان، کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه می‌کردم و هیچ وقت این سختی‌ها مرا از حرکت در مسیر علم جدا نکرد.

امام جمعه رشت اظهار کرد: نمایشگاه کتاب بهترین فرصت برای مردم از قشرهای مختلف است که با شرکت در آن علاوه بر تهیه کتاب به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مورد فرزندانشان نیز بپردازند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: توصیه من به مردم و کسانی که از چنین نمایشگاه‌هایی دیدن می‌کنند این است که در کنار تفریح به ارتقای اندیشه خود نیز بپردازند.