به گزارش خزر، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با اشاره به یازدهم آذر، سالروز شهادت روحانی مبارز «میرزا کوچک‌خان جنگلی»، اظهار کرد: میرزا کوچک‌خان جنگلی نماد غیرت و شجاعت، اسوه فتوت، رشادت و الگوی مبارزه با استبداد و استعمار جهانی است. وی با بیان اینکه میرزا کوچک‌خان جنگلی، […]

به گزارش خزر، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با اشاره به یازدهم آذر، سالروز شهادت روحانی مبارز «میرزا کوچک‌خان جنگلی»، اظهار کرد: میرزا کوچک‌خان جنگلی نماد غیرت و شجاعت، اسوه فتوت، رشادت و الگوی مبارزه با استبداد و استعمار جهانی است.

وی با بیان اینکه میرزا کوچک‌خان جنگلی، مجاهدی آزاده که فریاد استبدادستیزی مردم مسلمان ایران را از عمق جنگل‌های سرسبز و کوه‌های سر به فلک کشیده گیلان به گوش جهانیان رساند، گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی رادمردی که از حوزۀ علمیه برخاست و با تجربیات گرانبهای انقلاب مشروطه، نهضت اسلامی جنگل را بنا نهاد و سرانجام با تاسی از اباعبدالله ‏الحسین(علیه السلام) جان خود را در راه پاسداری از عزت و شرف مردم ایران تقدیم کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، سردار جنگل را مجاهدی نستوه و مبارزی دلیر معرفی کرد و گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی شجاعانه در برابر زور و ظلم طاغوت زمان خود ایستاد و در راه تحقق حکومت اسلامی مبارزه کرد و با آزادگی و شرافت خود هویت اسلامی ملت ایران را احیاء نمود و با تقدیم هستی خود به خداوند متعال، به جوانان ایرانی درس شهامت و غیرت داد .

حجت الاسلام اشجری، ادامه داد: سردار شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی نماد غیرت، شجاعت و مجاهدت مردم گیلان است که با قیام در راه اسلام، اقامۀ دین و مقابله با طاغوت و استکبار جهانی ثابت کرد که گیلانی غیور همواره پرچمدار مبارزه با استعمار و استبداد بوده‌ و هرگز در مقابل زور و ظلم جباران زمان کوتاه نیامده و سر تعظیم فرود نخواهد آورد.

وی، تصریح کرد: سردار جنگل نیم قرن قبل از ظهور انقلاب اسلامی، قیامی پرشور و شعور اسلامی و مردمی را رهبری کرد و با ایستادگی و مقاومت، پیشنهادات انحرافی قدرت‌های بزرگ دنیا را رد کرد و با نمایش روحیۀ حق‌طلبی و استکبارستیزی خود به یک نسل هویت و شخصیت انقلابی بخشید و نام خود را در تاریخ و یاد خود را در دل مسلمانان آزادی‌خواه جهان جاودانه ساخت. او با نهضت جنگل پرچم عزت و افتخار گیلانیان را در عصر خفقان و ظلمت بر دوش کشید و چراغ راهی شد تا انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی برسد .

وی، میرزا کوچک‌خان جنگلی را قهرمان مردم گیلان و ملت ایران دانست و گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی شهید والامقامی است که ستاره پرفروغ آسمان شهادت استان گیلان شد و امروز نام او در کنار ۸ هزار شهید انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم می‌درخشد.