به گزارش خزر، ذبیح نیکفر در گفت‌وگویی در واکنش به افزایش ده برابری داروهای داخلی کشور اظهار کرد: افزایش چندین برابری داروهای داخلی همچون سایر خدماتی که بی‌دلیل در کشور افزایش می‌یابند، دلیل خاصی ندارد. وی افزود: مگر برای سایر خدماتی که در کشور گران ارائه می‌شوند دلیلی وجود دارد که اکنون برای افزایش قیمت […]

به گزارش خزر، ذبیح نیکفر در گفت‌وگویی در واکنش به افزایش ده برابری داروهای داخلی کشور اظهار کرد: افزایش چندین برابری داروهای داخلی همچون سایر خدماتی که بی‌دلیل در کشور افزایش می‌یابند، دلیل خاصی ندارد.

وی افزود: مگر برای سایر خدماتی که در کشور گران ارائه می‌شوند دلیلی وجود دارد که اکنون برای افزایش قیمت چند برابری دارو دلیلی وجود داشته باشد؟

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی به‌ضرورت تشدید نظارت‌ها از سوی مجلس در حوزه دوا و درمان تاکید کرد و گفت: نظارت مجلس در رابطه با افزایش قیمت داروها باید بیشتر باشد کما اینکه این نظارت‌ها اکنون نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فقدان مدیریت صحیح در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: ما مدیریت منابع انسانی و اقتصادی در حوزه سلامت من‌جمله در استان گیلان نداریم.

نیکفر با ابراز تأسف مبنی بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان گیلان هر کس، هر جا و هر جور که دلش می‌خواهد امور را پیش می‌برد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان صدها میلیارد تومان بدهی بالا آورده است و پزشکان، متخصصین، کارکنان، کادر درمانی، تجهیزات پزشکی، داروخانه‌ها و غیره از دانشگاه طلبکار هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به بدهی قابل‌توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: بدهی که اکنون دانشگاه گیلان دارد می‌توانست با مدیریت صحیح و با نظارت به حداقل ممکن برسد.

وی با مقایسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سایر دانشگاه‌های هم‌تراز در کشور گفت: چرا سایر دانشگاه‌های کشور که هم‌تراز با دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و حتی امکاناتی کمتر از ما دارند، کمتر بدهکار هستند و اداره مراکز درمانی آن‌ها خیلی بهتر از گیلان است؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مشکلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان ناشی از سوء مدیریت است و باید در اجرای سیاست‌های دانشگاه تجدیدنظر شود، تصریح کرد: مرکزی که ناکارآمد باشد در هر قسمت و معاونتی ناکارآمد است و جابه‌جایی شخصی از یک معاونت به معاونت دیگر کارساز نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاراتی به افزایش دو برابری تعرفه خدمات در مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت: چون منابع کافی برای درمان در طرح تحول سلامت وجود ندارد مجدداً دانشگاه علوم پزشکی به حالت اولیه خود برگشته و همچون گذشته تعرفه‌ها را اعمال می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تذکر مجلس به مقام عالی وزارت بهداشت و ارائه توضیح درباره طرح تحول سلامت و افزایش دو برابری خدمات درمانی در مراکز دولتی خبر داد و گفت: تذکراتی را نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب سؤال، تذکر و سؤال از وزیر مطرح کرده‌اند و خواسته‌اند در این راستا توضیحاتی را ارائه کنند و باید منتظر ماند تا ببینیم چه توضیحاتی را در این راستا ارائه می کنند. /فارس