به گزارش خزر، فرهاد دلق پوش از نظارت و بازرسی هوشمندانه عرضه محصولات صنفی و تولیدی در فضای مجازی خبر داد و گفت: باید با برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندر کاران امر مبارزه با قاچاق کالا فرآیند مطلوبی در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان ایجاد کرد. وی از بستر فضای مجازی به […]

به گزارش خزر، فرهاد دلق پوش از نظارت و بازرسی هوشمندانه عرضه محصولات صنفی و تولیدی در فضای مجازی خبر داد و گفت: باید با برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندر کاران امر مبارزه با قاچاق کالا فرآیند مطلوبی در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان ایجاد کرد.

وی از بستر فضای مجازی به عنوان یک فرصت مناسب برای تبلیغات کالاهای دارای مجوز یاد کرد و عنوان کرد: زمینه قانونمند شدن تبلیغات و معرفی محصولات فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی یک ضرورت است و باید همراه با ارائه راهکارها و اقدامات پیشگیرانه،  از توزیع و فروش اجناس قاچاق و نامرغوب ممانعت کرد.

وی از توسعه تعاملات الکترونیکی بعنوان چشم اندازی روشن در امر تجارت یاد کرد و گفت: بی تردید در آینده همگان به ارزش و جایگاه فضای مجازی در رونق کسب و کار پی خواهند برد. بنابر این سیاستگذاری مطلوب جهت استفاده از این ابزار و تکنولوژی به فرهنگ سازی و آموزش مداوم نیازمند است.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان همچنین از تشدید بازرسی و نظارت بر کالاهایی که فرهنگ غیر اسلامی را در استان تبلیغ می کنند خبر داد و گفت: اخیراً برخی از کالاهایی نظیر پوشاک، با تصاویر و اشکال غیر اخلاقی در استان توسط بازرسین این سازمان کشف شد که با متخلفینی که اقدام به اشاعه این اقلام  نموده بودند به شدت برخورد شد و این سازمان با کسانی که فرهنگ کشور را نشانه گرفته اند به هیچ وجه مماشات نخواهد کرد.

  دلق پوش در ادامه بیشترین تخلفات و کشفیات در سال جاری را مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی دانست و اضافه نمود: تعدادی از تخلفات کشف شده در 7 ماهه نخست امسال توسط همکاران واحد نظارت و بازرسی این سازمان در گشت های مشترک 119 مورد بوده که یک درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی کل بازرسی های انجام شده در حوزه قاچاق کالا را 4589 مورد عنوان کرد و بیان نمود: که از این تعداد 3285 مورد بازرسی معادل 71 درصد آن در بخش صنفی و 1304 مورد بازرسی معادل 29 درصد در بخش های غیر صنفی بوده است.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان شفاف سازی در امر بازرسی و تشکیل پرونده در برخورد با تخلفات را از عوامل کاهش بروز تخلف در بازار برشمرد و گفت: واحد نظارت و بازرسی این سازمان با متخلفین در راستای حمایت از حقوق شهروندان بی تردید قاطع برخورد خواهد کرد و سامانه 124 این سازمان همواره پاسخگوی شهروندان جهت دریافت گزارشات مردمی استان است.