به گزارش خزر، تغییرات در سطح فرمانداری های گیلان بعد از عزیمت دکتر نجفی به البرز و حضور سالاری به عنوان استاندار جدید گیلان چندان دور از ذهن نبود. با این حال فراخوانی فرماندار رشت به البرز توسط استاندار سابق گیلان و انتصاب قریب الوقوع وی بر راس فرمانداری کرج، کلید تغییرات را در سطح […]

به گزارش خزر، تغییرات در سطح فرمانداری های گیلان بعد از عزیمت دکتر نجفی به البرز و حضور سالاری به عنوان استاندار جدید گیلان چندان دور از ذهن نبود. با این حال فراخوانی فرماندار رشت به البرز توسط استاندار سابق گیلان و انتصاب قریب الوقوع وی بر راس فرمانداری کرج، کلید تغییرات را در سطح فرمانداری های گیلان زده است.

بر این اساس شنیده می شود دکتر نجفی پس از انتصاب یوسف گلشن به عنوان مدیرکل حوزه استاندار، دومین نیروی مورد اعتماد خود را هم از رشت فراخوانده تا کرسی فرمانداری کرج را به دستان وی بسپارد. سیروس شفقی فرماندار رشت، به زودی راهی کرج خواهد شد تا فرمانداری کلانشهر کرج را هم به کارنامه کاری خود بیفزاید.

در همین حال گفته می شود پس از انتصاب شفقی به عنوان فرماندار کرج، گزینه هایی برای جایگزینی وی مطرح اند. میرشمس مومنی زاده فرماندار سابق فومن و فعلی انزلی از جمله فرماندارانی است که نامش به عنوان یکی از گزینه های جایگزینی شفقی شنیده می شود. با این حال برخی شنیده ها حکایت از انتصاب مومنی زاده به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان دارد. از سیدمحمد احمدی فرماندار فعلی لاهیجان هم به عنوان یکی از گزینه های جانشینی شفقی در فرمانداری رشت نام برده می شود. گزینه ای که با انتصاب مومنی زاده به عنوان مدیرکل،  محتمل ترین گزینه تصدی بر فرمانداری رشت خواهد بود.

با این حال از شرق گیلان و فرمانداری لنگرود هم خبر می رسد که جوادپور به احتمال فراوان به زودی و در موج تغییرات جدید، بازنشست خواهد شد. از غرب گیلان هم شنیده ها حکایت از تغییرات در فرمانداری های شفت و تالش دارد تا شاید به زودی شاهد حضور سیدعیسی مهدوی فرماندار پیشین رشت و فعلی تالش در نزدیکی مرکز استان باشیم.

به نظر می رسد ترکیب ثابت فرمانداران گیلان به علت خروج شفقی از جمع آنان و بازنشستگی جوادپور، با معرفی چهره های جدید دستخوش تغییرات خواهد شد.