به گزارش خزر، این کنگره که در حضور یدالله طاهرنژاد نائب رئیس شورای مرکزی و معین حزب کارگزاران در گیلان و نزدیک به ۳۰۰ عضو حزب در استان گیلان برگزار شد ۱۳ عضو شورای مرکزی با برگزاری انتخابات برگزیده شدند. در ابتدای مراسم محمد زالفی دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی با تسلیت به زلزله زدگان […]

به گزارش خزر، این کنگره که در حضور یدالله طاهرنژاد نائب رئیس شورای مرکزی و معین حزب کارگزاران در گیلان و نزدیک به ۳۰۰ عضو حزب در استان گیلان برگزار شد ۱۳ عضو شورای مرکزی با برگزاری انتخابات برگزیده شدند.

در ابتدای مراسم محمد زالفی دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی با تسلیت به زلزله زدگان کرمانشاه ابراز داشت: این حادثه تلخی بود ولی همبستگی و وحدت مردم را برای کمک به حادثه دیدگان نشان داد.

زالفی با تشکر از همه اعضای حزب برای شرکت در کنگره ادامه داد: ما در سال گذشته که اولین کنگره را برگزار می کردیم در ۴ شهرستان گیلان شعبه داشتیم. در استان هم تعدادی از کانونهایمان شکل گرفته بود. از سال گذشته تا به امروز اکنون تعداد شعبات ما به هفت شهرستان رسیده است و امیدواریم در سال آینده در هر ۱۶ شهرستان گیلان شعبه داشته باشیم.

دبیر حزب کارگزاران گیلان ادامه داد: ما امروز قریب به ۳۱۰ نفر عضو داریم و به عنوان هدف تعیین کردیم که سال آتی ۵۰۰ نفر به عنوان عضو رسمی کارگزاران نائل بیایند و امیدواریم در مسیر توسعه استان هم نقش موث و مفیدی را ایفا کنیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه از سال گذشته شورای استان ما با انتخابات تعیین می شود. یعنی اعضای ما حضور پیدا می کنند و این اعضاء هستند که شورا را تعیین می کنند.

یدالله طاهرنژاد نائب رئیس حزب کارگزاران و معین حزب در استان گیلان نیز در این کنگره تسلیت به مناسبت درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله غرب کشور ابراز داشت: امیدواریم حزب کارگزاران بتواند با برگزاری چنین کنگره هایی موفق عمل کند و در راه توسعه و پیشرفت کشور کمک کند.

نائب رئیس حزب کارگزاران سازندگی در ادامه گفت:حزب کارگزاران می تواند بانی این موضوع شود و دست وحدت و دوستی را ایجاد کند.بنای ما بر اخوت و صمیمی است و به دنبال وحدت و همراهی با احزاب سیاسی هستیم که به نظام اسلامی اعتقاد دارند. ما به پیشرفت و توسعه و تعامل با همه کشوهای جهان جهت توسعه کشورمان اعتقاد داریم. ما اعتقاد داریم از همه آحاد مردم از جمله جوانان و زنان و اقلیت های مذهبی حتی غیر مسلمان ها باید استفاده شود.

وی گفت: باید بررسی شود که ریشه فساد در کجا است و چه کسانی جزو شبکه آن هستند؟ این فسادهای نجومی در کشور باید حاصل انقلابی باشد که این همه شهید تقدیم کرده است؟بعد هم بیاییم آدرس غلط دهیم. وی افزود: ما در حزب شفاف سازی مقررات را ترویج می کنیم. این مساله ای است که مقابله با فساد می کند.

طاهرنژاد در پایان سخنان خود گفت: کدام کشور در دنیا توانسته بدون تعامل با جهان به توسعه دست پیدا کند. حتی کشورهای بزرگ سرمایه داری هم چنین توانایی ندارند. ما برای اینکه جوانان خودمان را مشغول کنیم و تکنولوژی جدید را به روز کنیم و بتوانیم رقابت کنیم حتما نیاز به ارتباط سالم و تعامل سازنده با جهان داریم.

محمدصادق حسنی: من به عنوان عضو شورای مرکزی فراکسیون امید عرض می کنم که با همت اصلاح طلبان توانستم به این جایگاه برسم و به عنوان یک فرصت برای اصلاح طلبان گیلان می گویم اگر فکر می کنید کاری باید انجام دهم در خدمت شما هستم.

نماینده رشت در مجلس نیز گفت:  اوضاع و احوال اصلاح طلبان فعلا خوب نیست و به عنوان کسی که در متن حضور دارم معتقدم اردوگاه رقیب اوضاع بهتری قرار دارد و باید فکری برای این شود. خبرهای خوبی نمی آید و چاره آن کادرسازی و تشکل های واقعی است که در این کنگره ما شاهد آن هستیم و باید بیشتر از این جدی گرفته شود.

وی افزود: باید از این موقعیت برای اصلاح طلبان استفاده کنیم. ما باید به نقطه ای برسیم که به حق واقعی گیلان دسترسی پیدا کنیم.

بعد از پایان بخش اول با تشکیل هیات رئیسه موقت کنگره دوم برگزاری انتخابات برای انتخاب ۱۳ نفر باقیمانده شورای مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

عبدالرضا بی آزار به عنوان رئیس کنگره انتخاب شد. و ۲۶ کاندیدای شامل محمد احمدی پور، نازنین اسماعیلی پور، محمد باقرنژاد، عبدالرضا بی آزار، غلامحسین بخشی، پریسا پرشاد، آرمان پورقربانی، علی پاینده، فریدون جمالی پور، کامیار چایچی، عسکر حسنی پور، فریدون داوری، ابوالفضل رضایی، محمد زالفی، فرزانه زیوری، سیروس شفقی، میرسعید صفوی، مازیار صفوی، ایمان ظلمتی، وحیدفرهادی، محمود قاسم نژاد، سکینه گلبندی، اسماعیل محمدی خواه، امین مهرآور، محمدرسول محمدپور، عباس نعیمی معرفی و انتخابات برگزار شد.

محمد زالفی دبیر کارگزاران گیلان بعد از برگزاری انتخابات اعلام کرد بنا به دستور آئین نامه اعلام رسمی نتایج باید به تایید ستاد کنگره و همچنین شورای مرکزی حزب در کشور برسد.