به گزارش خزر، محمود شکری نماینده تالش با بیان اینکه کیفیت و استاندارد خودروهای وارداتی بررسی نمی شود، گفت: مجلس در صورت ادامه کوتاهی ها، به موضوع ورود می کند. (اینجا را بخوانید) این اظهارات شکری در حالی بیان می شود که به نظر می رسد پیش از بررسی کیفیت خودروهای خارجی و وارداتی باید […]

به گزارش خزر، محمود شکری نماینده تالش با بیان اینکه کیفیت و استاندارد خودروهای وارداتی بررسی نمی شود، گفت: مجلس در صورت ادامه کوتاهی ها، به موضوع ورود می کند. (اینجا را بخوانید)

این اظهارات شکری در حالی بیان می شود که به نظر می رسد پیش از بررسی کیفیت خودروهای خارجی و وارداتی باید ابتدا مجلس به موضوع کیفیت خودروهای داخلی ورود کند چرا که سال هاست کیفیت پایین این خودروها محل اعتراض مصرف کنندگان بوده و متاسفانه همه ساله افراد زیادی به علت عدم ایمنی و کیفیت پایین این خودروها جان خود را در تصادفات از دست می دهند. پربیراه نیست اگر بگوییم خودروهای وارداتی و خارجی هر چه که باشند، نسبت به محصولاتی همچون پراید و پژو 405 کیفیت بسیار بهتری دارند و نماینده تالش قبل از بررسی کیفیت خودروهای خارجی، بهتر است اول به بررسی کیفیت پراید بپردازد.

 

نگاهی به آمار فوتی های تصادفات رانندگی در سال 92 که در آن پراید، پژو 405 و پیکان وانت با اختلاف نسبت به سایر رقبا صدرنشین آمارهای تلفات در خودرو می باشند، موید وضعیت ایمنی این خودروهای ساخت داخل است که بد نیست نماینده تالش پیش از بررسی خودروهای وارداتی نگاهی به آن بیندازد.