به گزارش خزر، در جلسه هفته گذشته شورای اداری شهرستان فومن که با حضور نماینده این شهرستان برگزار شد، افتخاری با اشاره به برخی خبرنگاران گفت: بعضی از این خبرنگاران خبرساز اصلاً فی قلوبهم مرض اند! کارشان اصلا همین است! این اظهارات نماینده فومن برگزفته از آیه شریفه (فِی قُلُبِهِم مَرَضٌ فَزَادَهُم اللهُ مَرَضاً وَ […]

به گزارش خزر، در جلسه هفته گذشته شورای اداری شهرستان فومن که با حضور نماینده این شهرستان برگزار شد، افتخاری با اشاره به برخی خبرنگاران گفت: بعضی از این خبرنگاران خبرساز اصلاً فی قلوبهم مرض اند! کارشان اصلا همین است!

این اظهارات نماینده فومن برگزفته از آیه شریفه (فِی قُلُبِهِم مَرَضٌ فَزَادَهُم اللهُ مَرَضاً وَ لَهُم عَذَابٌ ألِیمٌ بِمَا کَانُوا یَکذِبُونَ)(سوره مبارکه بقره آیه 10) می باشد که می فرماید: “در دلهای آنان یک نوع بیماری است؛ خداوند بر بیماری آنان افزوده؛ و به خاطر دروغهایی که میگفتند، عذاب دردناکی در انتظار آنهاست.”

در حدیثی از حضرت امام موسی بن جعفر علیهما السلام نقل شده است که ایشان در تفسیر این آیه فرموده اند: منافقین بر اثر معجزاتِ مشاهده کرده از حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم نه تنها ایمان نیاوردند بلکه بر مرض دلهای مریضشان افزوده شد و بواسطه نقض عهد خداوند و شکستن بیعت با امیرالمومنین علیه السلام به امراض قلبیشان افزوده شد و دربارۀ ولایت امیرالمومنین علیه السلام به حیرت افتادند و به خاطر تکذیب امر خداوند و آن که به دروغ مدعی بودند که ما بر بیعت خود استوار و پایدار هستیم بر کیفر شدید و عذابی سخت دچار خواهند شد.» (انساب النواصب؛ ص 43)

از حجت الاسلام افتخاری بعید است که بدون آشنایی با معنی این آیه شریفه و تفسیر آن که دلالت بر خصوصیات منافقان دارد، چنین اظهارنظری را در خصوص برخی خبرنگاران نماید! ای کاش نماینده فومن از صفت “خبرنگار” برای اطلاق افرادی که به زعم خود در قلب هایشان مرض وجود دارد، استفاده نمی کرد و به یاد می آورد که بسیاری از همین خبرنگاران بی پناه نقش مهمی در پیروزی ایشان در انتخابات مجلس داشته اند. بی تردید انتقاد سازنده از عملکرد یک مسئول هیچ گاه نشانه ای از نفاق نبوده و نخواهد بود بلکه رفتار منافق گرایانه به آن دسته از افرادی نزدیک تر است که با دادن وعده های گوناگون بر منصبی به ناحق تکیه زده و پس از آن تمام وعده های خود را فراموش می کنند.

در پایان از نماینده فومن درخواست می شود به جای مریض خواندن برخی خبرنگاران، عملکرد خود را در خصوص تعیین تکلیف پل ورودی فومن که سال هاست به وضعیت نا به سامان فعلی دچار است، تبیین نماید.