۸۱ درصد جمعیت شهرستان ماسال در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند
۸۱ درصد جمعیت شهرستان ماسال در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند
خزر: مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان ماسال، ضمن تشریح طرح غربالگری شهید قاسم سلیمانی در این شهرستان، از غربالگری ۸۱ درصدی جمعیت شهرستان ماسال در این طرح خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین ، دکتر نسیبه یوسفیان، مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان ماسال با اشاره به نیاز شبکه بهداشت به تهیه جامعه آماری از افراد درگیر با کرونا اظهارکرد: طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری جهادگران بسیجی به منظور شناسایی افراد و خانواده های درگیر با بیماری کرونا از ۹آذر سال۹۹ در سطح شهرستان ماسال آغاز شد.

وی با اشاره به غربالگری حداکثری افراد شهرستان افزود: از روز آغاز این طرح، ۶۰ گروه ۳نفره شامل بسیجیان آموزش دیده با محوریت شناسایی،پایش و غربالگری افراد درگیر با بیماری منحوس کرونا در شرایط نارنجی به درب منازل مردم مراجعه کردند که از ابتدای طرح تا کنون ۸۱درصد از جمعیت شهری و روستایی شهرستان غربالگری شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماسال با تاکید بر نقش حیاتی طرح غربالگری شهید سلیمانی تصریح کرد: پس از شروع طرح غربالگری بیش از ۴۰ مورد مشکوک به کرونا در ماسال شناسایی شده که از این تعداد، تست  ۲۴نفر مثبت بود. پس از مشخص شدن افراد مشکوک به کرونا در این طرح با مراجعه همکاران شبکه بهداشت و درمان درب منازل این افراد، بیش از ۲۳۰مورد آزمایش کرونا از افراد خانواده،همکاران و نزدیکان آنان انجام شده است.

دکتر یوسفیان با اشاره به وضعیت نگران کننده ماسال گفت: از روزهای اول شروع طرح غربالگری ، این  شهرستان در وضعیت نارنجی قرار داشت که پس از مدتی به زرد تبدیل شد و این از اثرات طرح شهید سلیمانی است، اما با توجه به اینکه امروز دوباره به وضعیت نارنجی بازگشته ایم، نتایج تحقیقاتی نشان میدهد از علل اوج گیری مجدد کرونا در ماسال، می توان به دورهمی های خانوادگی، عدم رعایت پروتکل ها، عدم استفاده از ماسک،برگزاری مراسمات خانوادگی، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سایر موارد اشاره کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماسال ضمن تشکر از شهروندانی که پروتکل های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت می نمایند، بر لزوم همکاری تمامی آحاد مردم تاکید و تصریح کرد:با توجه به اینکه ۸۱ درصد جمعیت شهرستان غربالگری شده است، هنوز تعدادی از خانواده ها غربالگری نشده اند که توسط بسیجیان ماسالی هنوز درحال اجراست و به زودی تمامی خانواده ها را تحت پوشش قرار خواهند داد. 

وی  با بیان اینکه برخی از خانوار ها با گروه های غربالگر و نمونه گیر همکاری نمیکنند و یا در زمان تماس، از ارائه اطلاعات صحیح سرباز میزنند، از شهروندان ماسالی خواست تا  برای ریشه کنی بیماری کرونا با گروه های غربالگر و تیم های نمونه گیر همکاری لازم را اشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه علائم مرتبط با بیماری کرونا با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس حاصل نموده و جهت دریافت خدمات پزشکی و تست کرونا به مرکز ۱۶ساعته شهرستان ماسال( جنب مسجد جامع ) مراجعه  کنند.

۰/۵ (۰ نظر)