کسی نمی تواند مانع از اعمال اختیارات قانونی سرپرست شهرداری شود
کسی نمی تواند مانع از اعمال اختیارات قانونی سرپرست شهرداری شود
خزر: سازمان ها بر اساس ضوابط، چهارچوب و وظایفی که دارند و بنا به صلاحیت خودشان، می توانند ورود کند ولی اختیارات قانونی افراد را نمی توانند محدود کنند و سرپرست هم در جایگاه خود دارای اختیاراتی است و می تواند طبق قانون از اختیارات خود استفاده کند.

به گزارش خزرآنلاین، اندکی پس از برکناری مجدد امیرحسین علوی از کرسی شهرداری رشت، یکی دو عضو شورا از سرپرست شهرداری خواستند که تا صدور رای قطعی و یا انتخاب شهردار جدید، از انتصابات در شهرداری پرهیز نماید.

اخیرا هم شنیده هایی مبنی بر مراجعه تعداد انگشت شماری از کارمندان شهرداری به نهادهای بالادستی به گوش رسیده است. گویا این مراجعات راهنمایی شده با هدف محدود نمودن اختیارات سرپرست شهرداری در بروز تغییرات جدید بوده است.

در همین راستا، رییس شورای شهر در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین گفت: هر کسی که در هر جایگاهی بعنوان سرپرست یا مدیر قرار می گیرد اختیاراتی را دارد و ما هم به سرپرست اعلام کردیم که ایشان می توانند از تمام اختیاراتی که قانون بعنوان سرپرست در اختیارشان قرار داده است، استفاده کنند و هیچ سازمان و دستگاهی نمی تواند مانع از اعمال اختیارات قانونی مدیر یا سرپرست شود.

کارگرنیا ادامه داد: سازمان ها بر اساس ضوابط، چهارچوب و وظایفی که دارند و بنا به صلاحیت خودشان، می توانند ورود کند ولی اختیارات قانونی افراد را نمی توانند محدود کنند و سرپرست هم در جایگاه خود دارای اختیاراتی است و می تواند طبق قانون از اختیارات خود استفاده کند.

وی در پایان گفت: ما هم بعنوان ناظر بر عملکرد، اگر ببینیم کسی از اختیارات خود سواستفاده کرده یا در انجام امور مسامحه می کند، مطمئنا جلوی آن ایستاده و برخورد خواهیم نمود.

۰/۵ (۰ نظر)