دهکده بازنشستگان به زودی در استان گیلان راه اندازی می‌شود
دهکده بازنشستگان به زودی در استان گیلان راه اندازی می‌شود
خزر: مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: دهکده بازنشستگان با هدف ارائه خدمات درمانی، فرهنگی، هنری به افراد سالمند در کنار توریسم سلامت به زودی در استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، حسین نحوی نژاد با اشاره به اینکه ۶۰ هزار خانوار گیلانی تحت پوشش مستقیم بهزیستی هستند، اظهار کرد: ۴۰ هزار خانوار از سازمان مستمری دریافت می‌کنند و ۱۰ هزار خانوار نیز در نوبت دریافت مستمری قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه علیرغم شرایط اقتصادی سخت امسال، میزان پرداخت مستمری توسط بهزیستی ۷۰ درصد رشد داشته است، افزود: با وجود این افزایش پرداختی‌ها، زنان سرپرست خانوار به دلیل گران شدن اقلام مورد نیاز خود، با مشکلاتی مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از هزینه درمان ۳ هزار معلول، سالمند و بیمار روانی توسط بهزیستی پرداخت شده و مابقی توسط خیران تأمین می‌شود، ادامه داد: قرار است از اول مردادماه امسال، یارانه مراکز دولتی ۸۰ درصد افزایش یابد تا جوابگوی هزینه‌ها باشد.

نحوی نژاد با بیان اینکه حدود ۱۰۰۰ یتیم تحت پوشش بهزیستی استان، از ۲۱ مرکز خیریه کمک دریافت می‌کنند، بیان کرد: بابت فطریه امسال، ۵ میلیارد تومان از خیران جمع آوری کردیم و ۱۰۰۰ نفر از افراد تحت پوشش به صورت ماهانه از خیران کمک هزینه زندگی دریافت می‌کنند.

وی قانون حمایت از حقوق معلولان را مترفی دانست و اضافه کرد: با استفاده از این قانون، ارائه تسهیلات و ایجاد اشتغال برای معلولان را پیگیری کردیم و با پیگیری‌های انجام شده قرار است خانوارهایی با معلولیت شدید، حداقل دستمزد را دریافت کنند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اقدامات این سازمان جهت فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد تحت پوشش، تصریح کرد: در همین راستا، هزار و ۷۵۰ شغل پایدار در سال گذشته ایجاد شد و ۳۰۰ مورد اشتغال نیز از طرق دیگر ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه از امسال، مراکز مثبت زندگی این سازمان زمینه آموزش و جذب امکانات برای زنان سرپرست خانوار را فراهم می‌کنند، عنوان کرد: NGO ها در خصوص بحث بازاریابی و ورود کالای زنان سرپرست خانوار به بازار نقش تسهیل کنندگی دارند.

نحوی نژاد با اشاره به اینکه شیب سالمندی در گیلان از کشور بیشتر بوده و ۱۴ درصد از جمعیت استان سالمند هستند، افزود: دهکده بازنشستگان با هدف ارائه خدمات درمانی، فرهنگی، هنری به افراد سالمند در کنار توریسم سلامت به زودی در استان راه اندازی می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)