گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست!
گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست!
خزر: در هر حال هنوز هم برای استاندار گیلان این فرصت باقیست تا در ابعاد رسانه ای به این اظهارات مدیرعامل شرکت گاز گیلان که از قضا از مدیران منصوب شده در دوران تصدی او بر استانداری گیلان هم می باشد، واکنش نشان دهد. اگرچه نگارنده شخصا معتقد است از آن استاندار، احتمال بروز چنین واکنشی نسبت به اظهارات این مدیرعامل کم است.

به گزارش خزرآنلاین، دولت آیت الله رییسی پس از ماه ها تلاش گروه های خودجوش مردمی و راه اندازی کارزارهای دعوت ایشان به انتخابات و در میان خوشحالی مردم امیدوار به تغییر، بر سر کار آمد تا نخستین مطالبه در استان حول انتخاب استاندار بومی شکل بگیرد. مطالبه ای که ریشه در کاردانی های روح الله قهرمانی چابک، استاندار فقید و محبوب و فداکاری های شهید گرانقدر، مهندس انصاری استاندار جهادی و مردمی گیلان داشت. مطالبه ای که سرانجام با انتصاب عباسی به عنوان استاندار گیلان محقق شد‌.

عباسی هم در نخستین ابلاغیه خود پس از تصدی بر استانداری گیلان، برخورد با رانت و فساد اداری را خط قرمز خود خواند و گفت با خودکار قرمز اسامی مدیرانی که در ادارات دچار فساد مالی، رانت‌خواری و رفیق بازی هستند اعلام خواهد شد.

با این حال و با گذشت چندین ماه از این ادعا، نه تنها اسمی از آن مدیران در رسانه ها اعلام نشد بلکه تعدادی از هم شهرستانی های خودِ عباسی و متولدین حوزه انتخابیه رودسر و املش، به مناصب مدیریتی و ریاستی دست پیدا کردند. افرادی همچون گل علی پور، محمدیان، لطفی نژاد ثانی، مرتضی رضایی صوفی، سیاوش آقاجانی، محمد فائزی و … این موضوع حتی مورد اشاره برخی رسانه ها و مورد ادعای بعضی تشکل های اصولگرایی به عنوان یکی از مهمترین حامیان دولت در استان قرار گرفت اما معاون سیاسی استانداری گیلان ماموریت یافت تا این ادعا را قابل خدشه بخواند. واکنشی که نشان داد خبری از تغییر این رویکرد ادعایی نیست چرا که اساسا اولین گام برای اصلاح یک رویکرد، پذیرش وجود آن است!

بازخوانی تمام این اقدامات عباسی در کرسی استانداری گیلان، مقدمه ای برای رسیدن به پاسخ این سوال بود که چقدر باید امیدوار باشیم تا استاندار گیلان به اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت گاز واکنشی حداقل در ابعاد رسانه ای نشان دهد؟ همان اظهاراتی که اخیرا عیسی جمال نیکویی بر زبان رانده و در پاسخ به سوال خبرنگار #خزرآنلاین در خصوص بکارگیری فرزند معاون بهره برداری، ادعا کرده که اولویت جذب با فرزندان همکاران است!

البته این بار مدیرعامل شرکت گاز گیلان بر خلاف معاون سیاسی استاندار، سیاست ایراد خدشه را در پیش نگرفته و صراحتا از وجود امتیازاتی برای بکارگیری فرزند همکاران سخن گفته است. وی حتی بکارگیری یکی از بستگان دور خود در شرکت گاز را که نام خانوادگی مشابه با او دارد را هم تایید کرده است! اگرچه ادعا کرده که در جذب این افراد به صورت نیروی پیمانکاری، سفارشی به پیمانکار نشده است!

در هر حال هنوز هم برای استاندار گیلان این فرصت باقیست تا در ابعاد رسانه ای به این اظهارات مدیرعامل شرکت گاز گیلان که از قضا از مدیران منصوب شده در دوران تصدی او بر استانداری گیلان هم می باشد، واکنش نشان دهد. اگرچه نگارنده شخصا معتقد است از آن استاندار، احتمال بروز چنین واکنشی نسبت به اظهارات این مدیرعامل کم است.

در پایان، نگارنده ضمن تاکید مجدد بر این نکته که بی شک مطالبات مردمی در انتصاب استاندار بومی، نقش مهمی در انتصاب عباسی به عنوان استاندار گیلان و پاسخ مثبت دولت مردمی به این مطالبه ایفا کرده، به عنوان یکی از افرادی که پیگیر و مشتاق تحقق این مطالبه از دولت بوده، خاضعانه معترف است که اگر انتقادی هم به عملکرد عباسی به خصوص در حوزه انتصابات وارد است، مصداق همان ضرب المثل معروف است که ز که نالیم که از ماست که بر ماست!

۰/۵ (۰ نظر)