چهار بازی سرنوشت‌ساز و فینال‌گونه در انتظار ملوان
چهار بازی سرنوشت‌ساز و فینال‌گونه در انتظار ملوان
خزر: چهار هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر کشور باقی‌مانده که تیم ملوان بندرانزلی با توجه به شرایط جدول رده‌بندی چهار بازی فینال‌گونه و سرنوشت‌ساز پیش‌رو دارد.

به گزارش خزرآنلاین، تیم فوتبال ملوان در هفته بیست و هفتم باید در اصفهان مقابل تیم مدعی قهرمانی و قدرتمند سپاهان قرار گیرد و پس از آن این نماینده گیلان در ۲ هفته متوالی در ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران بندرانزلی باید به ترتیب مقابل تیم‌های مس رفسنجان و مس کرمان قرارگرفته و در هفته پایانی نیز باید در یک بازی خارج از خانه مقابل تیم انتهای جدولی نفت مسجدسلیمان قرار گیرد.

ملوانان در دیدار برابر سپاهان کار بسیار سختی پیش‌رو دارند زیرا سپاهان مدعی اول کسب قهرمانی این مسابقات بشمار می‌رود و دیدار با مس رفسنجان نیز برای نماینده گیلان بسیار دشوار پیش‌بینی می‌شود.

تیم فوتبال ملوان در ۲ دیدر پایانی خود باید با ۲ تیمی که در جدول رده بندی پایین‌تر از این نماینده گیلان قرار دارند رو در رو شود که این بازی‌ها نیز حتی مشکل‌تر از دیدار با مس رفسنجان است چون تیمهای مس کرمان و نفت مسجدسلیمان برای فرار از سقوط به طور حتم به دنبال کسب امتیاز خواهند بود.

گرچه هم اینک تیم فوتبال ملوان با کسب ۲۵ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد و نسبت به ۲ تیم انتهای جدولی حاشیه امنیت مناسبی دارد اما با توجه به در پیش بودن چهار بازی، این حاشیه امنیت نیز نمی‌تواند تعیین کننده باشد و ملوان به کسب امتیاز در بازی‌های باقی‌مانده نیاز دارد تا سهمیه‌اش را در لیگ فصل جاری حفظ کند.

در رقابتهای لیگ برتر کشور ۱۶ تیم حضور دارند که در نهایت ۲ تیم انتهای جدولی به رقابتهای لیگ دسته اول سقوط می‌کنند که هم اینک تا پایان هفته بیست و ششم، ملوان بندرانزلی با کسب ۲۵ امتیاز در رتبه سیزدهم، مس کرمان با کسب ۲۱ امتیاز در رتبه چهاردهم، صنعت نفت آبادان با کسب ۱۷ امتیاز در رتبه پانزدهم و نفت مسجدسلیمان با کسب ۱۶ امتیاز در انتهای جدول رده‌بندی قرار دارند.

ملوان متکی به حاشیه امنیتش نباشد

اما یکی از کارشناسان با سابقه فوتبال کشور و گیلان در خصوص بازی‌های باقیمانده ملوان در لیگ برتر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ملوان نباید متکی به حاشیه امنیتش بوده و در هر چهار بازی به فکر کسب امتیاز باشد.

مجید جهانپور افزود: فوتبال قابل پیش بینی نیست و با توجه به اینکه به اواخر فصل جاری لیگ برتر رسیده‌ایم بازی‌ها برای تیم‌های بالای جدولی و هم برای پایین جدول از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است چون تیمها باید در همین هفته‌های پایانی نتایج زحمات خود را برداشت کنند.

کمک مربی اسبق تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال ادامه داد: با توجه به اینکه فوتبال بازی اتفاقات و حوادث است، ملوان نباید به جایگاه خود در جدول رده‌بندی توجه کند و کادرفنی این تیم باید تلاش کرده تا این تیم در هر میدان بهترین نتیجه را کسب کند.

وی اضافه کرد: ملوانان باید با تمرینات منظم و با آمادگی کامل در این چهار بازی به میدان بروند به خصوص در ۲ بازی خانگی خود باید تلاش کند تا برابر حریفانش به برتری برسد و بازی پایانی برای این تیم تشریفاتی باشد.

blank

این کارشناس فوتبال بیان کرد: از سوی دیگر یکی از مزیت‌های تیم‌های پرطرفدار، بازی‌های خانگی آنان است و تیم‌های ریشه‌داری همچون ملوان وابستگی بیشتری به طرفداران خود دارند و با توجه به این امر باید ملوانان با حضور طرفدارانش در ۲ بازی از چهار مسابقه پیش‌رو در بندرانزلی نتایج قابل قبولی را کسب کنند تا در نهایت بتوانند جایگاه مناسبی را در جدول رده‌بندی تصاحب نمایند.

جهانپور در خاتمه اظهار کرد: خوشبختانه تیم‌های گیلانی از پشتوانه بسیار خوب طرفداران وتماشارگران خود برخوردار است اما مسئولان از این ظرفیت استفاده شایسته‌ای نمی‌کنند و تیم‌های ما هرساله موقعیت‌های مناسبی را از دست می‌دهند که اتنظار داریم مسئولان توجه و کمک بیشتری به تیمهای فوتبال داشته باشند.

تیمهای انتهای جدولی مشکل‌ساز خواهند بود

یکی دیگر از کارشناسان فوتبال گیلان و کشور نیز در خصوص بازیهای باقیمانده لیگ برتر و شرایط ملوان بندرانزلی اظهار کرد: اگر ملوان کوتاهی کند، تیمهای انتهای جدولی مشکل‌ساز خواهند شد.

امید هرندی افزود: گرچه هم اینک شرایط ملوان در جدول رده‌بندی نسبت به ۲ تیم انتهای جدولی مناسب است اما نماینده گیلان نباید به این حاشیه امنیت اعتماد کامل داشته باشد و باید تلاش کند تا در این چهار بازی باقیمانده نیز امتیازات مناسبی را کسب نماید چون بازیها قابل پیش بینی نیستند.

وی که سالها تیمهای گیلانی را در رقابتهای مختلف هدایت می‌کرد، ادامه داد: با وجود اینکه ملوان طرفداران پرشور و پرشماری دارد، این تیم باید در۲ بازی خانگی باقیمانده خود با یک بازی هجومی به مصاف حریفان خود رفته و با حمایت طرفدارانش در این ۲ بازی به برتری برسد تا خیالش از کسب سهمیه آسوده شود.

blank

کاپیتان اسبق تیم منتخب گیلان اضافه کرد: البته با توجه به اینکه ملوان پس از چند سال دوری دوباره به لیگ برتر برگشته اگر این تیم بتواند سهمیه خود را حفظ کند نتیجه قابل قبولی برای آن محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین پیشکسوتان ملوان نیز که از چهره‌های نام آشنای فوتبال گیلان هستند در این چند بازی می‌توانند کمک فکری بیشتری به ملوان و کادرفنی این تیم بدهند تا تجربیات گرانبهای آنان مورد استفاده قرار گیرد.

هرندی خاطرنشان کرد: البته با توجه به شرایط جدول، ملوان اگر بتواند در ۲ بازی خانگی خود به برتری برسد نیازی به نتایج تیمهای دیگر ندارد و این تیم به طور حتم در لیگ خواهد ماند و از هم‌اینک نیز مسئولان ملوان باید به فکر سرمایه‌گذاری مناسب جهت حضور قدرتمند این تیم برای فصل آینده باشند.

این کارشناس فوتبال اظهار کرد: به هر حال کار در لیگ برتر بسیار سخت است و سرمایه‌گذار ملوان و همچنین نماینده مردم بندرانزلی در مجلس کنار این تیم بودند اما ملوان باید حمایت بیشتری شود چون تمام کمک‌هایی که تاکنون شده قابل قیاس با تیمهای دولتی و صنعتی نیست.

وی افزود: از سوی دیگر طی سالیان گذشته ملوان از وجود بازیکنان سرباز تغذیه می‌شد اما این امر طی چند سال اخیر بسیار کمرنگ شده و به همین دلیل ملوان نیاز به حمایت بیشتری دارد که امیدواریم این حمایت انجام شود تا تنها نماینده گیلان در لیگ برتر علاوه براینکه سهمیه‌اش را حفظ کند، سال آینده با قدرت بیشتری در لیگ برتر حضور یابد.

بقای ملوان موجب رشد و حرکت رو به جلوی فوتبال گیلان می‌شود

یکی دیگر از کارشناسان فوتبال گیلان نیز اظهار کرد: امیدواریم که ملوان سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کند و در بازیهای باقیمانده نیز نتایج قابل‌قبولی را تصاحب کند زیرا بقای ملوان موجب رشد و حرکت رو به جلوی فوتبال گیلان خواهد شد.

سیدامیر فرحسینی افزود: ملوان نشان داده که در روزهای حساس نتایج خوبی کسب می‌کند و در چهار بازی پایانی لیگ نیز هر بازی برای ملوان یک فینال محسوب می‌شود که کادرفنی باید برای هر بازی، طرح و نقشه‌ای داشته باشد.

وی که سالها به عنوان مربی و مدیر در تیم‌های پایه سپیدرود فعالیت داشت، ادامه داد: ملوان باید انسجام تیمی خود را در چهار بازی پایانی فصل حفظ کند و از سوی دیگر در بازیهای خانگی، طرفداران این تیم نیز باید تا انتها از ملوان حمایت کنند تا با این پشتوانه بتواند برابر حریفان خود در ۲ بازی خانگی به برتری برسد.

وی اضافه کرد: با توجه به شکل فوتبال کشور هر چقدر تیمهای ریشه‌دار و مردمی ما در لیگ برتر حضور پررنگی داشته باشند، کیفیت فوتبال ما بالاتر می‌رود و ملوان نیز یکی از تیمهای ریشه‌دار و پرطرفدار و یکی از برندهای فوتبال کشور محسوب می‌شود.

فرحسینی بیان کرد: به هرحال با توجه به شرایط موجود، شانس ملوان برای حفظ سهمیه بسیار زیاد است اما این تیم برای هر بازی خود باید با تاکتیک و نقشه خاصی مقابل حریفانش قرار گیرد تا بتواند نتیجه لازم را کسب کند.

با توجه به نظرات این کارشناسان گرچه تیم فوتبال ملوان بندرانزلی هم اینک حاشیه مناسبی نسبت به ۲ تیم انتهای جدولی دارد اما تنها نماینده گیلان در لیگ برتر نباید چهار بازی باقیمانده را دست‌کم بگیرد چون فوتبال قابل پیش‌بینی نیست.

از سوی دیگر ملوانان باید در ۲ بازی خانگی خود با تمام توان و با طرح و نقشه حاضر شوند تا با برتری در این بازیهای خانگی، بتوانند سهمیه خود را حفظ کرده و سال آینده با قدرت بیشتری در لیگ برتر حضور یابند.

۰/۵ (۰ نظر)
  • منبع خبر : ایرنا