چالش هایی بر سر راه احتمال انتخاب یزدانی به عنوان شهردار منطقه ۱ رشت
چالش هایی بر سر راه احتمال انتخاب یزدانی به عنوان شهردار منطقه ۱ رشت
خزر: با این حال احتمال تصدی یزدانی بر شهرداری منطقه ۱ به عنوان یکی از مهمترین مناطق شهرداری با اما و اگرهایی هم روبروست؛ نخست تجربه نه چندان زیاد او در تصدی بر مناطق شهرداری و دوم حمایت رسانه ای برخی رسانه های حامی یکی از شهرداران پیشین از یزدانی است.

به گزارش خزرآنلاین، دیر یا زود، وزارت کشور حکم تصدی رحیم شوقی بر شهرداری رشت را صادر می نماید تا شهردار منتخب، رسما سکان هدایت شهرداری رشت را در دست بگیرد.

پس از تصدی شوقی بر شهرداری رشت اما تکلیف سرپرست فعلی شهرداری چه خواهد شد؟ آیا یزدانی مجددا به عنوان مدیر یکی از مناطق شهرداری منصوب می شود یا شاهد حضور او در راس یکی از سازمان های زیرمجموعه خواهیم بود؟ البته انتصاب یزدانی به عنوان یکی از معاونین شهردار رشت هم چندان دور از ذهن نیست اگرچه شنیده ها از شهرداری رشت حکایت از احتمال تصدی سرپرست فعلی شهرداری رشت بر شهرداری منطقه ۱ دارد.

یزدانی در دوران حضورش در راس شهرداری رشت سطح تعامل بالایی با اعضای شورا داشته است. لحاظ نمودن نظرات اعضای شورا در موارد مختلف از جمله در حوزه انتصابات، از مواردی است که شانس یزدانی را برای برخورداری از حمایت شورانشینان بالا برده و راه را برای تصدی او بر شهرداری منطقه ۱ یا مناصب مهم دیگر همواره می سازد.

با این حال احتمال تصدی یزدانی بر شهرداری منطقه ۱ به عنوان یکی از مهمترین مناطق شهرداری با اما و اگرهایی هم روبروست؛ نخست تجربه نه چندان زیاد او در تصدی بر مناطق شهرداری و دوم حمایت رسانه ای برخی رسانه های حامی یکی از شهرداران پیشین از یزدانی است.

در خصوص مورد اول باید گفت سوابق مدیریت یزدانی بر مناطق شهرداری تا پیش از انتخاب او به عنوان سرپرست، به همان مدت نه چندان طولانی حضورش در راس شهرداری منطقه ۲ بر می گردد. حضوری که سرانجام با حکم امیرحسین علوی و جایگزینی طیبه بینا به جای یزدانی به پایان رسید. سرانجام هم، برکناری قطعی علوی، سبب شد تا اکثریت اعضای شورا که از مخالفان سیاست های علوی هم به شمار می رفتند، موافقت خود را با انتخاب یزدانی به عنوان سرپرست شهرداری اعلام کنند. انتخابی که شاید تا اندازه ای متاثر از نحوه برکناری یزدانی توسط شهردار سابق رشت و اصطلاحا تلاشی برای دلجویی و رساندن حق به حقدار هم بوده وگرنه در همان مقطع و در بدنه شهرداری، افرادی بودند که نسبت به سرپرست فعلی شهرداری از تجربه بیشتری در تصدی بر مناطق شهرداری برخوردار باشند.

عامل دیگری هم که ممکن است از طریق تاثیر گذاری بر روابط فی ما بین یزدانی با بخشی از طیف اکثریت شورا، به چالشی برای سرپرست فعلی شهرداری در به دست آوردن منصب بعدی تبدیل شود، حمایت آشکار برخی حامیان رسانه ای یکی از شهرداران گذشته رشت از یزدانی است. به خصوص که این رسانه ها در کارنامه خود، بعضا رویکردی تقابلی با برخی اعضای طیف اکثریت شورا را هم داشته اند. نقطه عطف آن هم، عملکردشان پس از بازداشت یکی از اعضای طیف اکثریت شورا و پمپاژ چندین باره اخبار مرتبط با آن و تلاش برای القای این ادعا بود که برخی دیگر از اعضای طیف اکثریت هم در معرض دستگیری هستند. این موضوع ممکن است در نظر اعضای طیف اکثریت شورا، یزدانی را ناخودآگاه در جبهه مقابل قرار داده و بر حمایت آنان از یزدانی تاثیر بگذارد! به خصوص که پذیرش یک طرفه بودن این حمایت های رسانه ای، کمی سخت است!

در هر حال سرپرست شهرداری رشت در مدت کوتاه حضور خود در راس شهرداری عملکرد مطلوب و کارنامه قابل قبولی از خود ارایه نموده است. با این حال اتخاذ این تصمیم که یزدانی پس از پایان دوره فعالیتش به عنوان سرپرست، به عنوان مدیرمنطقه ۱ منصوب خواهد شد یا شاهد حضورش در سایر مناصب شهرداری خواهیم بود، بر عهده شهردار رشت خواهد بود.

۰/۵ (۰ نظر)