نماینده مجلس: در ماجرای تاخیر در پرداخت حقوق معلمان ردپای نفوذ وجود دارد!
نماینده مجلس: در ماجرای تاخیر در پرداخت حقوق معلمان ردپای نفوذ وجود دارد!
خزر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این احتمال نیز وجود دارد که فردی نفوذی در وزارتخانه یا سازمان برنامه و بودجه وجود داشته باشد که بخواهد به صورت عمدی در جامعه معلمان نارضایتی ایجاد کند.

به گزارش خزرآنلاین، احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به موضوع تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه معلمان اظهار کرد: طی تماسی که روز گذشته با مسئولان وزارت آموزش و پرورش درباره علت تاخیر در پرداخت حقوق معلمان داشتم مدعی شدند که سازمان برنامه و بودجه باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد. بعد از آن با سازمان تماس گرفتم و مسئولان این نهاد نیز گفتند که اخلال در سیستم‌های وزارت آموزش و پرورش به وجود آمده و به ما ارتباطی ندارد.

وی افزود: اینکه ۷۰۰ هزار معلم و خانواده را در شب عید ناراضی و نسبت به نظام بدبین کنیم به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید بررسی کنیم که مقصر اصلی تاخیر در پرداخت حقوق معلمان آموزش و پرورش بوده و یا سازمان برنامه و بودجه. لذا دولت باید به این موضوع به صورت جدی ورود کند تا مقصر اصلی مشخص شود

 فلاحی ادامه داد: البته این احتمال نیز وجود دارد که فردی نفوذی در وزارتخانه یا سازمان برنامه و بودجه وجود داشته باشد که بخواهد به صورت عمدی در جامعه معلمان نارضایتی ایجاد کند.

وی تاکید کرد: امکان دارد افرادی بخواهند از روی عمد اقدام به ایجاد نارضایتی و تحریک معلمان و فرهنگیان بکنند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در همین راستا بعد از تعطیلات نوروز جلسه‌ای را برای بررسی این موضوع با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد کرد.

ایرنا: کل مبلغ مصوب در قانون رتبه‌بندی معلمان پرداخت شد

پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد برای اجرای «قانون نظام رتبه بندی معلمان» مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مصوب شده است.

بر همین اساس از مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان با توجه به قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، حداکثر حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان قابل اختصاص به طرح نظام رتبه بندی معلمان برای اجرای ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ بوده است.

تا تاریخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بطور کامل تخصیص یافته ‌و مابقی نیز امروز ۲۹ اسفند پرداخت شد.

بر اساس بررسی ایرنا، مابه التفاوت بین محاسبات وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه برای اجرای رتبه‌بندی معلمان ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

۰/۵ (۰ نظر)