مازیار رضوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان شد
مازیار رضوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان شد
خزر: مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای کنترل فرسایش خاک گفت: تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است.

به گزارش خزرآنلاين، عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز دوازدهم شهریور  در حکمی دکتر سید مازیار رضوی را به عنوان سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان معرفی و منصوب کرد.

پیش از این و از دی ماه سال گذشته سرخوش کرم زاده سمت مدیرکلی منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان را برعهده داشت.

مازیار رضوی دارای مدرک دکترای جنگل است و پیش از این مسؤولیت هایی همچون معاون فنی، معاون آبخیزداری اداره کل و ریاست اداره منابع طبیعی شهرستان های ماسال و طالش را در کارنامه کاری خود عهده دار بود.

حکم صادره از سوی دکتر نوبخت را دکتر میرعماد مدیر کل امور استان‌های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور تسلیم رضوی کرد.

تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است

سید حسین میرعماد در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی گیلان اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع و مردم داری سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم داری راز موفقیت یک مدیر است، افزود: رویکرد دولت سیزدهم مردم محوری است و این رویه باید در لایه‌های مدیریتی پیاده سازی شود.

مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به تغییرات اقلیمی در کشور و گیلان بیان کرد: تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است که باید برای مقابله آن برنامه ریزی صورت گیرد.

میرعماد با بیان اینکه مدیریت منابع آبی مورد تاکید است، گفت: مدیریت مصرف آب در کشور یک مطالبه جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت منابع آبی باید علمی و دانشگاهی پایه باشد، افزود: کاشت نهال در عرصه‌های مختلف ضمن جلوگیری از فرسایش خاک منجر به مدیریت منابع آبی می‌شود.

مدیرکل امور. استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه کنترل فرسایش خاک یک اولویت جدی است، گفت: فرسایش خاک در عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی با اجرای طرح‌های آبخیزداری و جنگل کاری کنترل شود.

میرعماد با اشاره به اهمیت طرح کاشت یک میلیارد درخت، بیان کرد: اجرای مو به موی طرح کاشت یک میلیارد درخت در منابع طبیعی دنبال می‌شود و در این راستا سایر ارگان‌ها هم باید پیش قدم و همراه باشند.

وی با اشاره نقش اثرگذار مردم در عرصه مختلف، افزود: مشارکت دادن مردم در طرح‌های ملی بویژه کاشت نهال اثرگذار است.

مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت پارک‌های جنگلی استان گیلان، بیان کرد: مدیریت پارک‌های جنگلی گیلان به افراد توانمند و کاردان سپرده شود.