سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار سهام
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار سهام
خزر: خالص تقاضا برای خرید سهام به رقم ۲۵۰ میلیارد تومان کاهش یافت، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید و سهام گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ۷۱۰ میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

به گزارش خزرآنلاین، در ساعت ۱۰:۲۰ جمع صف‌های خرید به حدود چهار هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۲۶۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «وپارس»، «وآیند» و «ونیکی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک پارسیان نزدیک ۵۰۰ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «خگستر»، «برکت» و «شپنا» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف معدنی دماوند (کدما) به ۴.۸ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۵۴ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۹ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۳ نماد و حجم صف‌های فروش در ۷۴ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

“بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۷۸۰ میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه “خودرو و ساخت قطعات” با فشار فروش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۰ درصد از هشت هزار و ۲۷۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۱۳ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۹ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۲۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین