رضا عاشری؛ از تاکید به سازندگان ساختمانی برای نفروختن واحدهایشان تا پاسخ عدم جذب به جوانانی که زن و فرزندشان گرسنه بودند!
رضا عاشری؛ از تاکید به سازندگان ساختمانی برای نفروختن واحدهایشان تا پاسخ عدم جذب به جوانانی که زن و فرزندشان گرسنه بودند!
خزر: رضا عاشری در زمان کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس، لیست اموال خود را شامل دو آپارتمان به ارزش ۲میلیارد تومان و پول نقد در حساب بانکی به میزان ۷۰۰ میلیون تومان، منتشر کرده است. البته این آمار مربوط به سال ۹۸ است.

به گزارش خزرآنلاین، اخیرا برخی رسانه های خبری اقدام به انتشار یک استوری منتسب به رضا عاشری، عضو شورای شهر رشت نموده اند که در آن، این عضو با اشاره به یک فرمایش از شهید مظلوم رجایی، ادعا نموده که برخی اعضای شورای شهر، فرزند، دخترخاله و پسرعموی خود را در شهرداری بر سر کار آورده اند.

blank

عاشری همچنین در استوری دوم خود به دیدارش با چند جوان اشاره می کند که زن و بچه هایشان گرسنه بودند و از او خواسته بودند تا آن ها را در شهرداری بر سر کار ببرد اما عاشری به آن ها گفته که جذب نداریم! وی همچنین در پایان استوری دوم خود هم می نویسد: ما دروغگویی بیش نیستیم! 

blank

اگرچه هر فردی به احوالات خود بهتر از دیگران عالم است اما در واکنش به اظهارات عاشری ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:

۱. این نخستین باری نیست که ادعاهایی در خصوص بستگان اعضای شورا در شهرداری، مطرح می شود. قبلا هم اخباری در خصوص بستگان یکی از اعضای شورا که همچون عاشری از مخالفان برکناری شهردار پیشین رشت بوده، منتشر شد. با این حال، واکنش اخیر عاشری، این سوال را به وجود می آورد که آیا او نسبت به بستگان تمام اعضای شورا حساسیت لازم را دارد یا این حساسیت فقط شامل حال برخی از اعضای شورا می شود؟

۲. عاشری در حالی دیدارهای خود با جوانان بیکار جویای کار در شهرداری را به یاد می آورد که خودش، چندی قبل در گفتگو با یکی از رسانه ها به سازندگان ساختمانی تاکید کرده بود از پیش فروش واحدهای خود خودداری کنند تا موجب ضرر و زیان نشوند! این در حالی است که پیش خرید خانه یکی از معدود روش های خانه دار شدن برای مردمی است که بخش وسیعی از آنان را همین جوانان جویای کار تشکیل داده و این روزها، قامت شان در زیر بار اجاره های سنگین خم شده است. حالا که عاشری در کنار طرح ادعای بکارگیری بستگان اعضای شورا، به یاد جوانان بیکار جویای کار افتاده، امید است در همه حال به یاد این جوانان و مشکلات شان باشد وگرنه ممکن است چنین برداشت شود که خدای نکرده،  یادآوری مشکلات این جوانان، نه از سر دلسوزی برای آنان بلکه با هدف دیگری صورت گرفته است. 

۳. بنا به اخبار منتشر شده، رضا عاشری در زمان کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس، لیست اموال خود را شامل دو آپارتمان به ارزش ۲میلیارد تومان و پول نقد در حساب بانکی به میزان ۷۰۰ میلیون تومان، منتشر کرده است. البته این آمار مربوط به سال ۹۸ است.

blank

ای کاش تمام اعضای شورا مانند این عضو جوان شورای شهر رشت، بتوانند در کنار بهره مندی از دارایی های این چنینی، حداقل در برخی مواقع به یاد وضعیت جوانان جویای کاری که زن و بچه گرسنه دارند، باشند. 

۴. و در پایان، از رضا عاشری به عنوان عضو فساد ستیز شورای شهر رشت درخواست می شود تا صمن انتشار اسناد مرتبط با ادعای اخیر خود، در راستای سنت حسنه شفافیت، گزارشی از دوران حضور خود در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به عموم مردم ارائه دهد. تحریریه خزرآنلاین هم آمادگی خود را برای انتشار این گزارش اعلام می کند. 

۰/۵ (۰ نظر)