رشوه در فینال جام‌جهانی قطر؛ فیفا قبول کرد!
رشوه در فینال جام‌جهانی قطر؛ فیفا قبول کرد!
خزر: تعجب لیونل مسی از حضور چنین فرد بی ربطی وسط زمین ، آغاز کننده تحقیق فیفا شد چراکه رسانه‌ ها به شدت از آن انتقاد کردند. عجیب اینکه او با عکاسانی حرفه‌ای هم برای ثبت لحظات ایستادن کنار مسی و دی‌ماریا هماهنگ کرده بود.

به گزارش خزرآنلاین، شاید اولین ذهنیتی که برای مخاطبان در مورد پرداخت رشوه در بازی فینال جام‌جهانی قطر خطور می‌کند، مربوط به مسائل داوری دیدار فینال باشد اما عجیب است که بدانید اینبار برای عکس گرفتن و جلب توجه، یکصدهزار دلار رشوه پرداخت شده است.

فیفا در حال بررسی این موضوع است که رستوران‌دار و اینفلوئنسر ترک، سالت بی و تعدادی از افراد دیگر چگونه توانستند در پایان فینال جام جهانی به زمین مسابقه دسترسی پیدا کنند.

عکس‌هایی از سالت بی رستوران‌دار مشهور ترک با نام اصلی نصرت گوکچه، اخیرا منتشر شد که او را در حال در دست گرفتن و بوسیدن کاپ جام جهانی نشان می‌دهد. در برخی تصاویر دیده می‌شود که او به سمت بازیکنان آرژانتین می‌رود و سعی می‌کند با کاپ جام جهانی عکس بگیرد.

در یک تصویر او در شلوغی وسط زمین مسی را از پشت لمس می‌کند و شماره ۱۰ آرژانتین برمی‌گردد و با تعجب او را نگاه می‌کند و بعداز ثانیه‌ای او را از خود دور می‌کند.

تعجب لیونل مسی از حضور چنین فرد بی ربطی وسط زمین ، آغاز کننده تحقیق فیفا شد چراکه رسانه‌ ها به شدت از آن انتقاد کردند. عجیب اینکه او با عکاسانی حرفه‌ای هم برای ثبت لحظات ایستادن کنار مسی و دی‌ماریا هماهنگ کرده بود و سریعا عکس‌های خود را در صفحات مختلف شبکه‌های اجتماعی منتشر و پخش کرد!

رشوه در فینال جام‌جهانی قطر؛ فیفا قبول کرد

در قوانین فیفا، فقط تعداد محدودی از افراد از جمله برندگان مسابقات، مقامات فیفا و سران کشورها می‌توانند به کاپ جام جهانی دسترسی داشته باشند.
سخنگوی فیفا به بی‌بی‌سی گفته که این نهاد درحال بررسی است تا مشخص‌ کند که چگونه این افراد در ۱۸ دسامبر در استادیوم لوسیل به زمین بازی دسترسی غیرقانونی پیدا کردند. به گفته او در پرتو این تحقیقات در مورد این افراد اقدام خواهد شد.

سالت بی اینفلوئنسر اینستاگرام و مالک چندین رستوران زنجیره‌ای در کشورهای مختلف است و به خاطر نوع خاص پاشیدن نمک روی استیک‌هایی که می‌پزد به این اسم مشهور شده است. رستوران‌های او به دلیل قیمت‌های بسیار بالا و استیک‌های هزاردلاری‌اش خبرساز شده است.

بسیاری از فوتبالیست‌های فعلی و سابق از جمله مسی، کریستیانو رونالدو و دیوید بکهام در رستوران‌های او غذا خورده‌اند. در ماه نوامبر، در طول جام جهانی، او ویدئویی از خود در آغوش رئیس فیفا منتشر کرد، که بعداً با او در صندلی‌های وی آی پی دیده شد.

البته این بار نخست نیست که این سرآشپز ترک خبرساز می‌شود. پیش از این پذیرایی شخصی او از رئیس جمهور ونزوئلا موج نارضایتی هوادارانش را بدنبال داشت. عده‌ای با حمله به او گفتند که او به خاطر پذیرایی از رئیس جمهور یک کشور فقیر، نمک بر زخم مردم ونزوئلا پاشیده است.

رشوه در فینال جام‌جهانی قطر؛ فیفا قبول کرد

 
 
 
۰/۵ (۰ نظر)