حمل و نقل رشت، سبز می‌شود
حمل و نقل رشت، سبز می‌شود
خزر: رفع مشکلات پسماند بسیار حائز اهمیت است و موضوع تفکیک زباله از مبدا را با جدیت در دست بررسی داریم.

به گزارش خزرآنلاین، «رحیم شوقی» شهردار رشت امروز شنبه در هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: در این مدت کوتاه تلاش کردم که برای بسیاری از مباحث به یک الگوی درست دست پیدا کنیم تا نتیجه مطلوب برای شهر و تصمیمات اعضای شورا درباره مباحث مختلف محقق شود.

شوقی با بیان اینکه وضعیت پروژه‌ها با هدف مشخص شدن بازده زمانی در دست بررسی است، گفت: رفع مشکلات پسماند بسیار حائز اهمیت است و موضوع تفکیک زباله از مبدا را با جدیت در دست بررسی داریم و در حال حاضر نیز با چندین شرکت متقاضی مشغول بحث و تبادل نظر هستیم.

وی با اشاره به اینکه ردیف بودجه مربوط به اخذ تسهیلات در دست بررسی است، افزود: در بودجه سال ۱۴۰۲ ردیف‌هایی به اخذ تسهیلات از بانک‌ها اختصاص پیدا کرده است و در تلاشیم که این اقدام سریع‌تر محقق شود.

شهردار رشت با بیان اینکه جلسات مربوط به بحث کانال (ژ ۵) نیز در دست بررسی است، گفت: در دیدار با معاون عمرانی استاندار گیلان نیز این موضوع بررسی شد و با واگذاری و تغییر برخی کاربری‌ها امیدواریم این مهم سریع‌تر نیز اجرایی شود.

اجرای ناوگان حمل و نقل سبز در رشت

شوقی با اشاره به اجرای ممیزی املاک در رشت اضافه کرد: طی همین هفته بررسی اسناد فراخوان ممیزی املاک در رشت انجام می‌شود و این کار در شهرداری منطقه چهار رشت استارت زده می‌شود.

وی با اشاره به اجرای ناوگان حمل و نقل سبز در رشت افزود: سالیانه مبالغ هنگفتی بابت سلامت شهروندان توسط دولت پرداخت می‌شود و به منظور جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از آلودگی‌های بهتر است به اجرای حمل و نقل برقی نگاه ویژه‌ای معطوف شود.

 

۰/۵ (۰ نظر)