جزئیات نحوه برخورد پلیس با افرادی که کشف حجاب می‌کنند
جزئیات نحوه برخورد پلیس با افرادی که کشف حجاب می‌کنند
خزر: فرمانده فراجا گفت: از شنبه هفته آینده افرادی که در معابر عمومی، خودرو یا اماکن تجاری اقدام به کشف حجاب کنند با اسناد و مدارک به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش خزرآنلاین، فرماندهی کل انتظامی کشور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: در ابتدای حکم مسئولیت بنده در فرماندهی انتظامی اعلام کردم که وظیفه خود و همکارانم این است که دغدغه های مردم را شناسایی کرده و بر اساس دغدغه مردم اقدام کنیم.

وی افزود: موضوع سرقت، معتادان متجاهر و قاچاق کالا که جزو اولویت های دو ماهه پایان سال هم شد و امسال هم ادامه دارد از این جنس بود.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های مردم، متدینین جامعه و آحاد جامعه و حتی ابلاغ هایی که توسط قوه قضاییه و دولت صورت گرفت موضوع کشف حجاب بود؛ اگرچه در مرحله اول شاید این گونه تصور شود که این یک موضوع اجتماعی است، اما همه سرریزهای اجتماعی به نوعی پیوند انتظامی هم پیدا می‌کند و باید و نبایدهایی را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: بر این باور هستیم که بانوان عزیز ایران بانوان عفیفی هستند، اخلاق محور هستند و به سلامت جامعه توجه دارند و سلامت جامعه در خور حفظ حجاب خوب و در  خور شأن است که قاطبه بانوان این را رعایت می‌کنند اما عده‌ قلیلی هستند که رفتار غیر از این دارند که قاطبه‌شان غافل هستند در موضوع؛ که تقاضا داریم واحدهای فرهنگی هم به وظیفه شان عمل کنند تا این غفلت‌ها را متوجه شوند.

فرمانده کل انتظامی کشور به عملکرد پلیس در این حوزه اشاره و اعلام کرد: همکاران من در سه حوزه معابر عمومی که کشف حجاب بعضا در آن صورت می‌گیرد، خودرو و اماکن اقدام هایی را انجام دادند.

رادان تاکید کرد: از شنبه ۲۶ فروردین به صورت جدی و با اعلام خبر قبلی، همکاران من در این سه حوزه عمل می‌کنند، به صورتی که در حوزه معابر با استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته فرد شناسایی می‌شود؛ به فرد توجه و تذکر داده می‌شود و بعد از آن فرد با مدارک به دستگاه قضایی معرفی می‌شود تا به مورد آن رسیدگی کنند.

رئیس پلیس کشور تصریح کرد: در حوزه خودرو بار اول به فرد تذکر و توجه داده می‌شود و بار دوم خودرو توقیف می‌شود به سه نحو ممکن؛ توقیف الکترونیکی یا توقیف در محل یا توقیف در پارکینگ، هرکدام که عملی باشد که توصیه می‌کنیم که رانندگان عزیز دقت داشته باشند بخصوص صاحبان خودرو.

وی به حوزه صنوف نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه صنوف هم صنوفی که متصدیانش احیانا کشف حجاب می‌کنند، حتما مورد توجه جدی قرار می‌گیرد، توجه به آنها داده شده و اخطار پلمب گرفته و پلمب می‌شوند و این موضوع شامل باغ‌تالارها و رستوران‌ها و مراکز بزرگ از این دست هم می‌شود که باید متوجه باشند.

سردار رادان اعلام کرد: مطالباتی که مسئولان محترم دارن،د مورد توجه است؛ یعنی همان گونه که در وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در حوزه‌های خودشان بحث انجام به وظایفشان را گفتند بقیه دستگاه‌ها هم مکلف شدند که وظایف خودشان را در این حوزه عمل کنند و امیدواریم که همچنان که مردم همواره همراه و همکار هستند در این حوزه نیز همراه باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: ما وظیفه خود می‌دانیم برای حفظ سلامت جامعه قانون را عمل کنیم و از قانون هم کوتاه نیاییم و فکر می‌کنم مردم هم همین ها را از ما بخواهند.

رادان اعلام کرد: ما بار اول تذکر می‌دهیم و در همان مرتبه تذکر از فردی که تذکر می‌گیرد با همان سرپیامک می‌خواهیم اگر ما اعلام کردیم و نظری بود و اشتباهی بوده، به ما اعلام کند و حرف ایشان را می‌پذیریم؛ اما اگر دو بار تکرار شد، نشان می‌دهد شاید اشتباهی صورت نگرفته و بار دوم حتما هم اگر همان سرپیامک باشد، دیگر به آن توجه نمی‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: قطعا از فناوری و هوشمندی استفاده خواهیم کرد و مدارک قطعیت خواهد داشت، حتی در مرحله اول هم که مدارک قطعیت دارد، اگر فرد گفت نبوده، می‌پذیریم چراکه اعتماد به مردم مان داریم اما فقط در یک مرحله.

۰/۵ (۰ نظر)