تکذیب ادعای درمان بیماران کرونایی پزشکی در بیمارستان لنگرود
تکذیب ادعای درمان بیماران کرونایی پزشکی در بیمارستان لنگرود
خزر: دانشگاه علوم پزشگی گیلان ،ادعای درمان 50 بیمار کرونایی یک پزشک در بیمارستان امینی لنگرود را تکذیب کرد.

به گزارش خزآنلاین،  دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اطلاعیه ای اعلام کرد : انتشار فیلمی چند دقیقه ای در فضای مجازی که شخصی به نام دکتر معصومه محمد پور دشتابی ادعا کرده 50 بیمار کرونایی را با دارویی خاص در بیمارستان امینی لنگرود به صورت رایگان درمان کرده کذب است.

  • روابط عمومی دانشگاه گیلان با بیان اینکه این دانشگاه برای آزمایش این دارو بر روی بیماران کرونایی هیچ گونه کد اخلاقی صادر نکرده است افزود: ادعای اینکه این دارو بدون کد اخلاقی و آزمایشی بر روی بیماران در بیمارستان امینی لنگرود به کاررفته دروغ است.
 
  • بنا بر اعلام این دانشگاه ، دکتر معصومه محمد پور دشتابی ،مدیرعامل شرکت توسعه فراپژوه کارآفرینان رایان (تفکر) از دانشگاه علوم پزشکی گیلان درخواست کرده کد اخلاق کارآزمایی بالینی و یا اجازه آزمایش کمپلکس دارویی و اسپری ضد ویروس محیطی بر روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا صادر شود.
 
  • اما این در حالی است که در نشست سوم فروردین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور جمعی از متخصصان و مسئولان ،این دانشگاه مخالفت خود را با صدور مجوز برای آزمایش این دارو بر روی بیماران مبتلا به کووید 19 ، به دلیل وجودنداشتن اسناد علمی و قانونی در خصوص تاثیرات مثبت این دارو در درمان بیماران اعلام کرده بود.
 
  • به گفته روابط عمومی دانشگاه ادعای اینکه دستگاههای نظارتی و امنیتی گیلان از اقدامات این فرد در درمان بیماران کووید ۱۹ حمایت کردند هم کذب است و مسئولان ارشد این نهادها در نشست های رسمی و غیر رسمی ستاد مبارزه با کرونا ، خود را تابع نظرات علمی و متخصصان امر دانسته و قاطع از دستورالعمل های بهداشتی و درمانی برای درمان بیماران و پیشگیری از شیوع این بیماری حمایت کرده اند.
 
  • در ادامه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم و اصحاب رسانه خواست تا فریب اینگونه افراد فرصت طلب و سوء استفاده گر را نخورند و برای درمان بیماران خود به مراکز درمانی معتبر و بیمارستان های  استان مراجعه کنند و دارو های مورد نیاز بیماران خود را نیز پس از تایید پزشک معالج ، از داروخانه های معتبر تهیه کنند.