تصویر مرموزی که ناسا از مریخ گرفته است
تصویر مرموزی که ناسا از مریخ گرفته است
خزر: مریخ نورد کنجکاو ناسا، در روز‌های اخیر با عکس مرموزی که از مریخ گرفته است در فضای مجازی سر و صدای زیادی برپا کرده است. این تصویر که به تاریخ مریخی در روز مریخ سال ۳۷۸۶ گرفته شده است، مصادف با تاریخ زمینی ۱ آوریل است. این تصویر ردیفی از برآمدگی‌های خاردار یک جانور را نشان می‌دهد.

به گزارش خزرآنلاین، مریخ نورد کنجکاو ناسا، در روز‌های اخیر با عکس مرموزی که از مریخ گرفته است در فضای مجازی سر و صدای زیادی برپا کرده است.

اندرو گود از ناسا گفت: ساده‌ترین توضیح برای بسیاری از عکس‌های عجیب و غریب گرفته شده این است. زمانی که آب در مریخ جریان داشته، مقداری از آن آب از میان سنگ‌ها نفوذ کرده و مواد معدنی سخت را به همراه خودش آورده است. این مواد معدنی در صخره‌ها مستقر شدند و پس از چندین سال که شن و ماسه روی آن پراکنده شده، در معرض دید قرار گرفته‌اند. هدف مأموریت‌ها روی مریخ، کشف و اثبات حیات میکروسکوپی روی این سیاره است.

او گفت: در ۲۰ سال مطالعه مریخ، این عجیب‌ترین سنگی است که تا به حال دیده ام. متأسفانه به کسانی که امیدوارند اولین نشانه زندگی موجودات فضایی را کشف کنند، باید بگویم که این فقط یک سنگ است.

در سال ۲۰۱۶، مریخ نورد Egg Rock، یک شهاب سنگ آهن نیکل به اندازه یک توپ گلف را کشف کرد.

۰/۵ (۰ نظر)