استعفا؛ سرانجام معاونی که از اعتبارش برای استاندار مایه گذاشت!
استعفا؛ سرانجام معاونی که از اعتبارش برای استاندار مایه گذاشت!
خزر: اختلاف نظرهای فی مابین استاندار گیلان و معاون سیاسی اش، سرانجام منجر به استعفای مصطفی پور شد. اما چه شد که مدافعِ عملکرد استاندار گیلان در گذشته نه چندان دور، مستعفی امروز لقب گرفت؟

به گزارش خزرآنلاین، حسین مصطفی پور، معاون سیاسی سابق استانداری گیلان با انتشار نامه استعفای خود، علت کناره گیری اش از کرسی معاونت سیاسی را وجود برخی اختلاف نظرها فی ما بین خود و استاندار گیلان و پرهیز از ورود آسیب به انسجام و وحدت رویه موجود خواند. اختلاف نظرهایی که گویا چنان عرصه را بر او تنگ کرده بود که سرانجام چاره ای جز استعفا پیش روی خود ندید و حتی در نامه استعفایش هم از استاندار گیلان استدعای موکد نمود که با استعفای او موافقت کند!

اگرچه میزان اختلاف نظر بین عباسی و مصطفی پور، به اندازه ای بوده که سرانجام یکی از مهمترین معاونین استاندار را ناگزیر به کناره گیری نمود اما یادمان نمی رود چگونه مصطفی پور در عالم سیاست و شاید هم رفاقت، از اعتبار خود برای عباسی مایه می گذاشت! نمونه اش هم پاسخی بود که به بیانیه انتقادی برخی تشکل های اصولگرایی منتقد عباسی داد. تشکل هایی که منتقد عملکرد عباسی بودند اما پاسخ شان را از مصطفی پور دریافت کردند. همان تشکل هایی که شاید سابقه آشنایی برخی اعضایشان با مصطفی پور به بیش از چند دهه هم می رسید. با این حال مصطفی پور در آن مناقشه سیاسی، طرف عباسی ایستاد و حتی قسمتی از ادعاهای منتقدان سیاست های عباسی را به زعم خود، قابل خدشه خواند.

وی حتی کمی قبل تر هم در واکنش به آن چه دخالت بی وقفه نمایندگان در انتصابات می خواند، به برخی نمایندگان هشدار داد که اگر بر دخالت های خود اصرار ورزند، اسامی آنان را به دفتر شورای نگهبان استان خواهد فرستاد! هشداری کم سابقه که شاید به شکل آگاهانه و خودخواسته ای، مصطفی پور را به جای عباسی، در کانون انتقاد نمایندگان قرار داد تا آن جا که محمد صفری نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ضمن توصیه به مصطفی پور برای در نظر گرفتن فاصله شأن نمایندگی مجلس و معاونت استانداری، گفت که این اظهارات عوارض مخربی دارد که ممکن است متوجه شخص مصطفی پور نیز گردد. اگرچه جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی این احتمال را داد که شاید عباسی به مصطفی پور دستور بیان چنین سخنانی را داده باشد!

حالا اما مصطفی پور از سمت خود کنار رفته و گویا دلیل این کناره گیری را هم باید اختلاف نظرش با استاندار گیلان و تلاشش برای حفظ انسجام و وحدت رویه مورد ادعایش دانست. قابل تامل آنکه، مصطفی پور به عنوان معاونی که در گذشته نه چندان دور ادعای منتقدان استاندار مبنی بر توجه ویژه عباسی در انتصابات به یک منطقه جغرافیایی خاص را قابل خدشه می دانست، حالا خودش از استانداری رفته اما متعلقین به آن منطقه جغرافیایی خاص همچنان بر کرسی های خود تکیه زده اند!

بی تردید عدم امکان ادامه فعالیت آن هم برای معاونی همچون مصطفی پور که فارغ از عملکرد مطلوبش، حداقل در ابعاد رسانه ای در حمایت از عملکرد عباسی کم نگذاشت، نشان می دهد همکاری با استاندار فعلی گیلان، اسلوب خاص خود را دارد و حتی حمایت های پر سر و صدا از او و سیاست هایش هم نمی تواند تضمینی برای ادامه حضور در مناصب مدیریتی حداقل تا پایان تصدی عباسی بر کرسی استانداری گیلان باشد!

۰/۵ (۰ نظر)