استرداد متهم ۶۰۰ میلیارد ریالی به کشور
استرداد متهم ۶۰۰ میلیارد ریالی به کشور
خزر: جانشین رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد فردی متهم به ۶۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش خزرآنلاين، جانشین رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد فردی متهم به ۶۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد. 

سردار “رضا موذن” گفت: در پی اعلام مراجع قضائی فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 600 میلیارد ریال از طریق جلب اعتماد تعداد زیادی از هموطنان با عنوان 2 شرکت مهاجرتی، تحت پیگرد قرار گرفت.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: این متهم به همراه همسرش اقدام به دایر کردن 2 شرکت مهاجرتی کرده و از این طریق با وعده اخذ اقامت و مجوز کار در خارج از کشور از بیش از 500 نفر از ایرانیان، کلاهبرداری کردند.

وی در تکمیل این خبر افزود: متهم پس از کلاهبرداری به یکی از کشورهای منطقه متواری که با بررسی های به عمل آمده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بین المللی متهم به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد.

سردار موذن ضمن تشکر از قوه قضائیه و وزارت امور خارجه تصریح کرد: با هدایت اطلاعاتی عملیاتی پلیس بین الملل فراجا بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهم و همچنین رایزنی‌های پلیسی، وی پس از کمتر از 7 ماه از ارتکاب کلاهبرداری در کشور محل اختفا دستگیر شد.

جانشین رئیس پلیس بین الملل فراجا در پایان ضمن اشاره به عدم اعتماد هموطنان به شرکت های مهاجرتی غیرقانونی و با بیان اینکه هیچ حاشیه و مکان امنی برای مجرمان و متهمان وجود ندارد، اظهار داشت: خوشبختانه این متهم روز جاری از طریق مرز هوایی فرودگاه‌ امام خمینی (ره) به کشور بازگردانده شد و جهت ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.